Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fughúzás vagy gyökérkezelés a...

Fughúzás vagy gyökérkezelés a rosszabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Túl vagyok 3 gyökérkezelésen az egyiknél 4 érzéstelenítő sem hatott sajnos ott megizzadtam a fájdalomtól közben.

Fogamat még nem húzták de sajnos van kettő felül hátul ami teljesen letorött és már nem tudja felépíteni így kikell húzni. Viszont rettegek ettől. Rosszabb lesz mint a gyökérkezelés?



2015. febr. 3. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis!Injekció után semmit nem érzel.És nem is tart olyan sokáig.
2015. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy!!! Én nekem is gyökérkezelték a fogam ( nem volt valami kellemes) aztán később megmondták hogy ki kell húzni, na hát elkapott még a sírás is, hogy mennyire fog fájni meg vérezni meg ilyenek.. Megkaptam a szurit, 20perc múlva már húzták is, és nem fájt. Sokkal jobb mint az idegelés , hidd el. :) ha tudom milyen sokkal hamarabb kihúzatom és nem szenvedek.
2015. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg egy kis feszítő érzést fogsz érezni de nem vészes nyugiii :)
2015. febr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés rosszabb (szerintem).


(Ha így mint neked a "lábán gennyzacskó" van, volt az 600 injekcióval sem lehet rendesen érzésteleníteni és az macerás ;D) - A gyökérkezelés azért neccesebb, mert a TBs hentesekhez is vagy magán fogászat (mind1) többször vissza kell menni ugyanazzal a foggal. (Ez oké meg Tb alapon mehet rá az erőforrás), csak ha ezt majd megunod és már végleges, tartós, minőségi megoldásokban gondolkozol fájni fog pl ha 5x-6x kezelik a fogat 50-70 ezer forintod elmegy rá majd 3 év múlva kuka. Ekkor az ember számadást végez magában, melyik is a "rosszabb".


Személy szerint kidaráltattam az összes fogamat és a "A project"-ben 2x szünetet kellett tartani, mert nem egy 90 Kg fehér cápa vagyok, akinél 5-ssével lehet sufni tuningban kitépkedni. És leütemezve haladtunk: jó, jó, jó, jó, jó, fúrni kellene, jó, jó, jó, menthető, menthető, rossz, jó, jó .. és így sorban húzattam ki 2-3-4-essével, szisztematikusan - ami jött sorba xDD


Kb "A project" 1/3-ától teljesen felüdültem .. bármilyen fogászati székbe csak úgy bevetődtem mint kb a tv elé és mielőtt kb jött az injekció .. már kerestem is a rendelői tv-n a sport csatornát és majdnem azt mondtam "Előtte jö7ne egy Cola még ha lehet!"


PIKK-PAKK egy "2 ampullás buli", szike, radix fogó (ala Alsó radix fogó moláris vagy felső), bajonett és a kedvencem az elektromos csontfűrész .. és 2 órán keresztül győzték küldeni a fűrésszel az első fogak alatti állkapocs-csontot ... a fél rendelő tiszta vér (rajtad is a fél embert beterítő műanyag lepel és nem ilyen kis A4-es wc papír) ..


kellett 28 hónap ..csak svájci implantok és full A1es fehér fogak .. drágább mint egy k.va merga :DD .. önbizalmam eddig úgy társadalmi szinten a 20 és 40% közt volt, egy ideje meg már mérhető határokon kívül esik :DD


A fogorvosi szekcióban még 20-24-26 éves koromig mindenen átmentem, amit el tudsz képzelni ill ami szerepel a fogászi árlistán .. talán az arcfeltöltést hagytam ki xDDD és ISTEN pénzét otthagytam a semmire, mert a fájdalom mindig valahogy visszakúszott. Ezért RADIKÁLIS megoldás mellett döntöttem, "beledozeroltattam" az összes fájdalmat bő 2 évbe és ennyi.


u.i.: "Remélem ennyi." :)

2015. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő megvolt. A gyökérkezelésnél pontosan így éreztem én is. Az a rosszabb.


A bölcsességfog húzás egyáltalán nem fájt, csak sokáig tartott. Utána a sokktól a szervezetem kissé legyengült, és egy ideig rohadtul fájt a fogam helye.

2015. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a gyökérkezelés nekem nagyon szokott fájni, inkább kihúzatom. a húzás végképp nem fáj, de ha gyulladt vagy gennyes a fognál, akkor nem hat semmi, és igy a húzás nagyon fáj.
2015. márc. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyökérkezelés azért jobb, mert mégis meg lehet tartani a fogat. Igaz, idegtépő, amikor a kis pálcákat dugdossa be...
2015. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!