Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggelente mosol fogat?

Reggelente mosol fogat?

Figyelt kérdés

Őszintén... Én bevallom, hogy nem, mert rohanunk minden reggel oviba, iskolába, munkahelyre. Reggel iszom egy kávét, közben szedelőzködünk (elég gyors ütemben), és bekapok két cukormentes rágót, és futás...


Kíváncsi vagyok, ki van még így. (Ja, és nem egy igénytelen, elhanyagolt felnőttet kell elképzelnetek, de a reggeli fogmosás nálunk valahogy nem alakult ki...ellenben az esti nem maradhat el soha semmilyen körülmények között).


2015. febr. 4. 21:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mindig mosok mert vigyázok a fogaimra és nem akarok besimulni az átlag, büdös szájú, 40 éves korában már foghíjas átlag - igénytelen - polgárok közé. Én napközben is mindig beiktatok egy fogmosást, általában edzés előtt, hogy friss szájjal lihegjem tele a termet lehetőleg. Plusz én is elvárom, hogy a másik ember szája tiszta legyen akivel beszélek és ne kellemetlen szagú (pláne a páromnál), így én sem akarnék máshogy cselekedni soha.

Az én szüleim sem mostak fogat igazából rendszeresen, aztán potyogtak a fogaik és persze a genetikára volt kenve az egész. Nekem is ahogy jöttek ki a maradó fogaim 8-10 évesen úgy porladtak szét, mint a kréta. Aztán persze ahogy megjött az eszem és lett keresetem súlyos százezrek árán korrigáltam ezeket a dolgokat amennyire tudtam - eső után köpönyeg.

Egy szülőnek meg pláne fontos, hogy jó példát mutasson a gyerkőcnek. Ha Te nem mosol fogat szerinted mennyire fogja a gyereked komolyan venni, hogy neki is meg kell mosni? Vagy ha egyáltalán nem hiszel ebben, hogy reggel ki kell tisztítani az esti, baktériumtenyészet-nyálat, akkor a gyerkőcöt milyen megfontolásból neveled rá? Nem támadásból mondom, csak ugyan az az elv és nekem ez furcsa egy kicsit.

Azt meg ne mondd kérlek, hogy nincs 2 perced fogmosásra reggelente, mert elsírom magam. :)

2015. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. febr. 4. 22:59
 13/23 A kérdező kommentje:
A gyerekek reggel, ahogy felébrednek, teát isznak, és mire indulunk le a lépcsőn, már eszik a reggelit (kifli, túró rudi, stb.) Nálunk a fogmosás nem két perc - este sem.. hanem legalább öt. Fejenként. De azért neked is köszi. :)
2015. febr. 4. 23:01
 14/23 anonim ***** válasza:

Én megértelek, mert reggel ugyanebben a cipőben vagyunk. Rohanás. Örülünk, ha aznap senki sem késik el. Nagyon korán kelünk, korán visszük a gyereket is (ő az első az oviban MINDIG!). Nálunk kakaót kap a gyerek reggel, az az első. Utána kéne mosni de nem mosunk. Reggel bent reggelizik, utána mindig fogat mosnak. Ebéd után is!


Én meg csak este, de akkor alaposan, és Listerin-t is használok. Van amúgy hogy reggel Listerinnel kiöblítem a számat és indulás.

2015. febr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Amúgy az alma is hatásos fogmosás helyett.
2015. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Persze nem rendszeresen.
2015. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Elektromos fogkefével 2 perc is elég, amúgy max 5, helyes technikával ennél több időre nincs szükség.

De egészen le vagyok döbbenve a válaszokon, de legalább most már tudom miért van reggelente a buszon ennyi büdös szájú ember.

Nyugodtan le lehet pontozni a véleményemért, de ez siralmas.

2015. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Le is lettél pontozva, úgy látom :D

Amúgy miért lenne annak a lehellete büdös, aki ugyan nem mos fogat, de eszik-iszik, rágózik? Annak szokott az lenni, aki kikel az ágyból és csak elindul, nem csinál semmit a szájával.

Jah, és nem járunk busszal, mint a büdösszájú prolik... :D

2015. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én öszintén bevallom hogy egy ideje csak rágót látott a szám. Reggel soha sem mostam az esti meg mostanában elfelejtődik vagy bealszom, stb. De nem látszik a fogaimon, szépek így is :)
2015. febr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ki sem bírnám reggel fogmosás nélkül, hideg vizes arclemosás ébreszt föl, majd jön fogmosás. Rengeteg lepedék képződik éjszaka is a fogon, nagyon fontos a reggeli fogmosás is.
2015. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!