Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért írják ennyien, hogy fáj...

Miért írják ennyien, hogy fáj a gyökérkezelés? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

1)

Most végigrágtam magamat sok kérdésen, és végülis arra jutottam, hogy akkor fáj maga a kezelés, ha be van gyulladva a fog.


Van aki azt írta hogy érzéstelenítővel is szinte kibírhatatlan volt az egész, többet azt írtátok hogy csak kellemetlen, a turkálás, nyálfolyás miatt.


Na én most nem tartok még itt, "csupán" érzem a fogamat, de nem is folyamatosan, néha belenyilal. (néha a fülembe is belenyilal a fájdalom, pár napja) Mundjuk mióta olvasom a cikkeket, kérdéseket folyamatosan érzem hogy fáj, remélem csak beképzelem :)

Sajnos régen voltam fogászaton, 3 éve, pedig rám fért volna félévente ellenőrzés.


2)

Még amit kihámoztam nagyjából.

Ha valakinek gyökérkezelésre kell mennie, akkor előtte irtózatosan fájt a foga.

Szóval ha most végre rászánom magamat arra hogy elmegyek egy ellenőrzésre, és mondom hogy néha érzem ezt a fogamat, akkor nem egyből gyökérkezelik?


Bocsánat ha elég összevissza, összeszedetlenül írtam, csak kicsit be vagyok parázva.



2015. febr. 7. 17:42
 1/6 kenis21 válasza:
100%
Nekem sosem fájt ! :)
2015. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs begyulladva, akkor egyáltalán nem fáj!!
2015. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Sok múlik a fogorvoson is.

Nekem az SZTK-s orvosom olyan volt, h majdnem odaszartam a székbe.

Most magánhoz járok, volt már gyökérkezelés, sose fájt, mert olyan érzéstelenítőt ad, h nem igaz, jól is adja be.

Mert van olyan, h a nyomorék nem jól adja be.

Gyulladt foggal sose mentem hozzá, mert inkább jól bebasztam aztán a fél liter pálinka helyretette.

Egyébként a megoldás az, hogy rendszeresen jársz szűrésre, akkor kis tömésekre kell csak járni.

Volt, hogy érzéstelenítőt se adott, mert vagy 5 másodpercig fúrt, ha jól emlékszem.

2015. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdeném a végén: nem, jó eséllyel valószínűleg nem egyből gyökérkezelik. Nekem legalábbis épp most volt egy fogam (tömött, felépített), ami hidegérzékeny volt, fájogatott, és bár arra számítottam, hogy gyökérkezelik, de a dokim először megpróbálta újra tömni (rakott bele valami kálciumos cuccost, amit alábélelésnek nevezett) és azt reméltük, megúsztam. Az egy másik dolog, hogy nem úsztam meg a gyökérkezelést végül, de benne volt a pakliban, hogy megúszhatom :))


Amúgy gyökérkezelést leginkább olyankor kell már, ha többnyire éjszaka jelentkező fájdalom van, illetve ha a fog ráharapásra érzékeny. Meg persze röntgen erősíti ezt meg.


Fájdalom/fájdalommentesség kapcsán én is azt olvasom, amit Te, szóval, hogy sokféle tapasztalat van. Én magándokihoz járok és érzéstelenítővel nekem nem fájt. Többször sem. (Egyszer kezelt - elsőre érzéstelenítő nélkül. Épp azt is túl lehetett élni, de köszi, azt még egyszer nem kértem, megharcoltam azért az injekcióért. Viszont esetedben, ha fáj a fog, akkor tutira él is még, élő fogat pedig - tapasztalataim szerint csak érzéstelenítővel gyökérkezelnek, ha egyáltalán tényleg az kell.)


Én arra buzdítalak, hogy légy bátor és menj el fogdokihoz, mert hidd el, utána, ha megcsinálja, sokkal jobb lesz: részben mert nem fáj, részben, mert nem kell paráznod miatta, hogy mi vár Rád. Pedig igen, én is parázós vagyok, de elég komoly félelmekkel vagyok túl 4 gyökérkezelésen, amire pont azért volt szükség, mert sokszor nem mertem időben elmenni fogdokihoz a bénító félelem miatt. De mindezekkel együtt azt mondom, hogy jó fogorvossal mindez teljesen jól tolerálható.

2015. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyek is időpontot kérni, remélem nem lesz addig nagyobb baja a fogamnak.

Ha meg elmúlik, legalább végre eljutok egy "kontroll"-ra

köszönöm a válaszokat!

Ha valakinek van még tapasztalata, ne fojtsa magába!:)

2015. febr. 7. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem több fogamat is gyökérkezeték már és ha hatott az injekció, akkor egyáltalán nem éreztem fájdalmat, legutóbb gyulladt fgo miatt nem hatott az érzéstelenítő, de az orvos így nem kezdte el a gyökérkezelést, tedd bele valamilyen gyógyszeres tömést és 1 hét múlva injekció nélkül, teljesen fájdalmatlan volt a kezelés.
2015. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!