Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót miért csak...

Fogszabályzót miért csak 20-as éveikben csináltatnak sokan?

Figyelt kérdés
Kis korban nem lehet, vagy miért vannak olyan személyek, akik felnőtt korukban jutnak el ide?

2015. febr. 8. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert akkorra jonnek ra, hogy jobban is kinezhetnenek a fogaik. Azelott a fogorvostol valo felelem tartotta vissza azokat akiknek a szuleik nem eroltettek a dolgot.

Szerintem

2015. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom másoknál ez miért van, én a magam sztoriját tudom elmondani. Anno a szüleim túlságosan liberálisan neveltek és nem igazán foglalkoztak ezzel. Persze az iskolaorvos mondta, hogy kellene fogszabályzó, de anyukámék megkérdezték tőlem, hogy szeretnék-e és egy 10 éves elkényeztetett gyerek erre mi mást mondhatna, mint nemet. Most pedig 26 évesen lett rá elég pénzem, hogy meg tudjam csináltatni, azért van most.

De ismerek olyanokat is, akiknek volt már gyermekkorban fogszabályzójuk, de az időközben kinőtt bölcsességfogak újra összekuszálták az egészet.

2015. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Részemről a pénz hiány volt az oka. Most már van saját fizetésem össze gyűjtöttem rá a pénzt és bele vágtam.23 L
2015. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Penzhiany ertheto, de en ismerek olyat, aki megtehette volna korabban, mint 2-es, az ilyen szemelyekre gondoltam.
2015. febr. 9. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A pénzhiány 18 év alatt nem indokolt, mert akkor szinte fillérekből megoldható, van rá támogatás.
2015. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nálunk a nővérem nem csináltatott, mostmár 26 éves és már egy jóideje bánja, és részben(kb egészben:D) anyukánkat hibáztatja amiért nem erőltette.

Felnőtt fejjel meg azért ódzkodik belevágni, mivel nem megszokott ilyen idösen a fogszabályozó..meghát az anyagiak...

Anno, egyébként elkezdett a kezelésekre járni, (ki kellett volna húzni 4 fogát- ebből kettő megvolt)de az sztks fogorvos úgy megkínozta, valószínüleg nem adta be jól az érzéstelenítőt, hogy azt mondta soha többé.. ez van. a fogorvosoknak amugy szerintem a szakmájukhoz kellenne hogy tartotton az, hogy legyenek tekintettel a betegre!!!! mert nem mindegyik ilyen sajnos..főleg az ingyenesek szoktak állatkodni. nekem is vannak fájdalmas tapasztalataim. azóta magánhoz járok. drága, de semmi nem fáj. SEMMI!

2015. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

sztem felnőtt fejjel se bajos ez, csak most elgondolkoztam, h miért nem korábban csináltatták, sztem ez sose bajos.


hát az sztk-s orvosok között is van jó, nálunk csak egy volt paraszt, de át is iratkoztam másikhoz, bár igaz, h évente egyszer megyek kb. megnézetni, mert megcsináltatom a nagyobb bajokat magánnal én is a fehér tömés miatt, de alapdolgokra tökéletesen jó a sztk-s is.

2015. febr. 10. 15:07
 8/8 anonim válasza:
Gyerekkoromban két fogamat kihúzta egy szó szerinti hentes aki a gyökérkezelést nem ismerte. Aztán felköltöztünk Pestre ahol a gyökérkezelést szúrták el úgy hogy két hétig szó szerint a falat kapartam a fájdalomtól. Ezután fogorvost látni sem bírtam. Felnőtt koromban (20 as éveimben) rendbe rakták a fogaimat. Utána jött a fogszabályozás. Eltelt kb. 2,5 év mire lekerült a készülék. Újabb 2 év múlva a fogaim visszamentek az eredeti helyükre. Kiderült, hogy mélyharapásom van, műteni kellett volna. 40 évesen szántam magam rá az ismételt, műtétes fogszabályozásra. Most 42 vagyok, és még mindig fent van a készülék. Talán gyerekkorban kellett volna, mert akkor megúsztam volna a műtétet, de utólag mindig okos az ember..
2018. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!