Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre meglehet csináltatni...

Egyszerre meglehet csináltatni a rossz fogaimat?

Figyelt kérdés
Több lyukas fogam van, egyet ki kell húzni. Altatásban valahol ezt megtudják egyszerre csinálni? És mennyibe kerül?

2015. febr. 10. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Magánkórházban altatnak, de több 100ezer Ft-ért.
2015. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek akarod te altatással?Nem húzták még ki a fogadat?Nem vészes, ne legyél már nyuszi!
2015. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem csinálják meg az összeset mert az orvosi műhibának számítana. A kihúzott fog utáni helyet alapból kímélni kell 1 hétig de több ideig sem árt olyankor a szád másik oldalán kell enned lehetőleg ahol ha tömött fog van arra is figyelni kell, meg lyukas fogaknál megeshet hogy fúrás közben kiderül hogy gyökér kezelni kell mert annyira durva, sajnos jártam már így hogy egy alig fájó fogamat tömni kellett de fúrásnál nagyon mély lyuk volt és mondta a doki hogy gyökér kezelni kell mert szemmel látta hogy ott gond lesz ha betömi. Sima körzetis csinálta, jól dolgozik mert szerencsére magánrendelője is van így nekem duplán jó mert ingyen van. Persze a tömésnél érzéstelenítenek de én pl nem kértem mert kibírtam a fájdalmat, de sokan nem bírják. Gyökérkezelésnél adta az érzéstelenítést ha akartam ha nem jogos is volt egyébként. Egyszerre nem csinálnak meg mindent itt célszerű megbeszélni az orvossal a sorrendet hogy melyiket fontosabb melyik fáj stb... én azzal kezdeném amivel konkrétan baj van.

A húzás meg olyan hogy túl lehet élni adnak érzéstelenítőt, akkor vagy vésik vagy összeroppantják vésésnél sem fáj már azzal meg is öli a fogadat utána fogja és kirántja a kihúzás része kellemetlen olyan szinten hogy érzel valamit de nem fájdalmat meg recsegést hallasz de amint kint lesz már jobb lesz, utána lehetnek utó fájdalmak de az megszűnik pár órán belül és nem elviselhetetlen. Persze egy jó nem cukrozott pálinkával kell öblögetni, sokan mondják hogy nem szabad, de lehet nyugodtan nekem pl mondta az orvosom hogy lehet csak azért van tiltva mert vannak olyanok akik így csinálnak üzletet belőle hogy lassabban húzódik meg gyógyul a beteg felsérti és pl magándoki esetében rohan vissza hogy csináljon valamit ami plusz pénz kiadása lehet. Aztán 1-2 hét gyógyulási idő után jöhetnek a lyukas fogak betömése, meg célszerű lenne a fogkövet is leszedetni kb fél évente mert az is okozhat később problémákat.

2015. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a huzastol ne félj az a legjobb nekem azt szajsebeszeten csináltak mivel levolt törve be is voltam szarva.. De szajsebeszet a legjobb.. Szurit adtak a szajpadlasba plusz a fog felé na hat szajpadlasba nagyon kellemetlen fájdalmas kicsit meg is konnyeztem de azt nem biztos hogy egy sima huzasnal adnak oda de utana viszont egyáltalán nem fajt a huzas,nekem sajnos a fúrásrol nincs jo véleményem az összest rosszul fájdalmasan csináltak remelem te ebbe szerencsésebb leszel.amugy nincs olyan hogy egyszerre de hidd el nem is fogod egy után azt mondani hogy jöhet a kovi örülsz majd hogy mehetsz haza :-D
2015. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!