Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 21 éves fiú vagyok és van jó...

21 éves fiú vagyok és van jó néhány rossz fogam. Mivel még nincs szakmám vissza szeretnék menni suliba. Ha vissza megyek nappali tagozatos suliba akkor olcsóbban meg tudom csináltatni a fogaimat? Kérem aki tud segítsen.

Figyelt kérdés

Ha olcsóbb iskolásként, akkor csak nappali tagozatosként?

Mikre van kedvezmény? Fogpótlásra is? Lehet ezt tudni hogy kb mennyi?

Drága a fehér fogtömés?

A fogpótlás mennyire bonyolult? Könnyű elrontani? Élethűek? Később milyen problémák léphetnek fel vele? Esetleg adnak garanciát rá ?

Körzetisnél gondoltam, vagy esetleg SZTK, vagy ahol még olcsó. Mondjuk jó lenne kikérni néhány profi véleményét is. Persze fontos a minőség is, de hát nincs rá sok pénzem.


2010. máj. 12. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell visszamenned csak ezért suliba, SZTK-ban ugyanazokat a szolgáltatásokat kapod ingyen, mint sulisként a sulis fogdokinál. Ingyenesek a tömések, a húzások, a gyökérkezelés és a fogkőleszedés. A fogpótlásért fizetni kell, de csak az anyagárat, a fogtechnikusi és a fogorvosi díjat nem. A fehér tömés is ingyenes, feltéve ha olyan rendelőbe mész, ahol már nem dolgoznak amalgámmal. Ha dolgoznak még amalgámmal, akkor csak a frontfogakba (szemfogtól szemfogig) ingyenes a fehér, a hátsó, rágófogaknál már nem, de ha mégis fehéret kérsz, akkor úgy tudom, hogy csak különbözeti díjat kell fizetned (de ez nem biztos).

És nyugi, SZTK-ban is megkaphatod a profi minőséget, csak kell hozzá egy kis szerencse. Sok fogdoki nagyon lelkiismeretesen dolgozik az SZTK-ban is.

2010. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Mindenképp vissza szeretnék menni szeptemberben. És gondoltam, hogy ha olcsóbb lenne, akkor csak akkor kezdeném el megcsináltatni. Igazából én falun lakok és a városba járás körülményes kicsit, ezért jobb lenne ha a körzetisnél (szomszéd faluban) csináltatnám, vagy nem is tudom. (Hol kapnék jobb szolgáltatást:)

Körzetisnél csak nappali-tagozatos diákoknak van ingyen tömés, stb nem?

Élethűek a pótfogok? És örökéletűek, vagy x évenként cserélik?


Mégegyszer köszönöm a segítséget.

2010. máj. 12. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak diákoknak, mindenkinek, szóval kezdheted akár holnap is. :)

A "pótfogak"-ban pedig vannak szebbek és csúnyábbak, nyilván nagyban függ az ártól. Egyes koronákról a laikusok még akkor sem mondanák meg, hogy nem a te fogad, ha 5 centiről néznék.

De igazából ma már esztétikailag mind korrekt, az olcsóbbak is. És hogy cserélni kell-e az nagyban függ a beteg szájhigiénéjétől, de normál esetben min. 15 évet bírniuk kell.

2010. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2010. máj. 13. 19:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah tényleg, még azt szeretném megkérdezni hogy a körzetis is ingyen csinálja az alap dolgokat a felnőtteknek vagy csak az SZTK?
2010. máj. 14. 07:11
 6/6 anonim ***** válasza:

a "körzetised " az sztk. vagyis a területileg illetékes fogorvoshoz kell menned, ahova a lakóhelyed tartozik.

ha van taj kártyád az előző kommentekben lévő ellátasok ingyenesek.

üdv.

2010. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!