Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás/húzás!?

Bölcsességfog eltávolítás/húzás!?

Figyelt kérdés

A bölcsességfogak megjelenése előtt, mondhatni tökéletes volt a felső fogsorom. Viszont jelenleg, ott tartok, hogy eléggé összetolta a fogakat, esztétikailag sokat rontott a felső fogsoromon, nem egy vonalban vannak a fogak. Emiatt néhány fogköznél a fogselyem is alig fér be. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha kihúzatnám a két felső bölcsességfogamat.

Kérdésem az lenne, mennyire komoly egy ilyen fogházas?

Teljesen ki van nőve mindkét bölcsességfog (fogíny nincs rajtuk, viszont csak olyan 3-4 mm van kint a fogból).

Ebben az esetben olyan lesz mint egy sima foghúzás, vagy szájsebészetre kell majd mennem?

Röntgen kép: [link]



2015. febr. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
3-4 mm nem hangzik teljesen kibújt fognak, lehet, hogy vésik majd (muszáj beleásniuk valamennyire az ínybe, hogy legyen fogás a fogon). De abszolút megoldható, hogy ha nincs elég hely nekik, akkor eltávolítsák őket. Nem kell szájsebészetre mennie, elvileg fogdoki is meg tudja csinálni. Nem lesz kismiska, egyébként egészséges fog nem adja meg magát könnyen.
2015. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen arra én is gondoltam, hogy vésni is kellesz majd...

Én igazából a fájdalomtól félek (nem utána,hanem fogházas közben), volt már két gyökérkezelésem, valószínű most lesz a harmadik, de húzás még nem...

Pénteken megyek újra fogorvoshoz, megkérdezem majd, hogy kihúzza ő, vagy szájsebészetre kell menni.

2015. febr. 18. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pontosan egy hete volt bölcs.fog műtétem,mondjuk az enyém alul volt és el volt feküdve szinte teljesen a fog.


Szerintem sima fogdoki nem fog húzni,főleg nem bölcs.fogat,el fog küldeni szájsebészetre.


Nekem ma szedték ki a varratot,de az első 3 nap.....Nos,rosszabb volt,mint amire felkészültem,pedig olvastam,hogy nagyon fáj....De annál sokkal jobban fájt.


De mondom,nekem vésték,és 50 percig tartott a műtét.

2015. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ennyit még tudna vállalni a fogorvosod is, de én inkább a szájsebészetet javaslom, mert ott több gyakorlatuk van bölcsességfog-ügyben. Precíz kis szerszámaik vannak, talán meg is tudják fogni a fogaidat ínyfelvágás nélkül. Ne félj a fájdalomtól, csak egy kis feszegetést, nyomást fogsz érezni.
2015. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedden (3 napja) volt bölcsességfog műtétem. Alsó fekudt, felsőből csak 2 pici foghegy latszodott ki. Ennek ellenére kb 4 másodperc alatt húzta ki a dokicsaj a felsőt, az alsó más tészta, neked az most nem is lényeg. Mindenképp magant ajanlok, semmiképp sem sztk-t, a legjobb valamelyik kimondottan erre szakosodott klinika. Nem éri meg rajta pár ezret sporolni.. Én is izgultam, ha jó helyre mész nem lesz semmi gond! Bátorság! :)
2015. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!