Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső fogsfogsorra rögzített...

Felső fogsfogsorra rögzített fogszabályzó, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz rögzített, felső fogszabályzóm.Szeretném megtudni hogy:

Mennyire fáj amikor fölteszik

Hogy teszik föl ( mit csinálnak amikor fölteszik)

Meddig lesz nehéz vele étkezni

Fogok-tőle selypíteni

Mit csinálnak fogminta vevésekor

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 22. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első pár napja biztos fáj kicsit mert igazítja helyre a fogaid.Mintát gipsz félével veszik le amibe bele kell "harapnod".Attól függ milyen gyorsan szokod meg.Mikor teszik fel akkor a 2 hátsó fogadra gyűrűt raknak az tartja majd össze.Nem vészes meg lehet szokni.
2015. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem faj csak amikor atpolirozzak

huu.. regen volt xd de nekem annyit csinaltak hogy atvakartak, felragasztoztak, valami izevel atvilagitottak, beletettek az ivet es felgumiztak

egy het minimum. nagyon fog fajni.

nem

egy masszat ranyomnak a fogadra vmi muanyag cuccal amitol megfulladsz

remelem segitettem!:D

2015. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fáj, amikor felragasztják. Ha gyűrűt kapsz az őrlődre (nekem csak ragasztott a tubus, alul gyűrűs), akkor előtte pár nappal először is kapsz szeparáló gumit a hátsó fogaid közé, hogy legyen helye a gyűrűnek. Nekem ez nem okozott kényelmetlenséget. A gyűrű behelyezése kicsit kellemetlen.


Felragasztás: alaposan megtisztítja, polírozza a fogaidat, majd egyeséven (van, aki többet tesz egyszerre) felragasztja a brekettet, rávilágít UV-vel, hogy megkössön. Az utána következő művelet attól függ, milyen fogszabályzód van. Ha önligírozó, akkor csak ripsz-ropsz helyére pattintja a drótívet, és készen is vagy. Ha nem, akkor minden brekettre egyesével fűzi be a drótot gumikarikákkal.


Én egy hétig éreztem fájdalmat, ebből az első három nap volt nagyon rossz. Konkrétan bőgtem fogmosás közben.


Én nem selypítettem, bár az én fogszabályzóm kisebb, mint a hagyományos.


Fogmintavétel: valami puha, eperízű (itt legalábbis) cuccot nyomnak a fogadra, arra ráharapsz, annak a negatívját készítik el gipszmintaként, az alapján készíti el a tervet a doki.

2015. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem lehet pontosan tudni hogy milyen lesz de valószínűleg felső de azért várom azokat a válaszokat is akik abban tudnak írni hogy alsó-felső
2015. febr. 22. 17:06
 5/7 A kérdező kommentje:
És azaz átpolírozás vagy mi fáj?
2015. febr. 22. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj, egyesével ragasztgatja fel a breketteket a fogaidra, ez mitől fájna? Előtte letisztítja, lekezeli millió dologgal, hogy ne szuvasodjon be a brekett alatt a fogad, illetve rendesen ráragadjon.


A pontos sorrendet nem tudom, de nyáltalanítja, letisztítja, valami gyenge savval kicsit megmarja, majd felragasztja a brekiket.


Az első egy hét nekem elég nehézkes volt. Harapni 2 hét után sem igazán tudtam, rágni már 1 hét után viszont igen. Addig érzékenyek voltak a fogaim, harapásra lüktettek. Ráadásul az első 3-4 napban az ínyem és a nyelvem is kitörték a kiálló alkatrészek, nem győztem kenni a viaszt.


Én nem selypítettem, csak a CS és S betűk mentek fröcsögősebben az első napokban a szájpadlás tágító miatt, de hozzászoktam elég hamar.


Fogminta vételkor rányomnak fentre-lentre 1-1 puha anyaggal teli műanyag ívet amibe a fogaid belenyomódnak. Ezt 1-2 percig rajta hagyja, majd leszedi. Ez egy picit feszítős érzés, de nem vészes, nem marad benne a fogad, ne izgulj. :)

2015. febr. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eldőlt, alsó felső lesz!
2015. febr. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!