Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas a bölcsessé...

Mennyire fájdalmas a bölcsességfog eltávolittatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Hètfön megyek a szàjsebèsztre kihùzattatni a jobb alsó bölcsessègfogam, ès nem tudom, hogy mire szàmitsak. Ha van köztetek olyan, aki màr tùlesett effèle beavatkozàson, akkor lègyszives ossza meg velem az èlmènyeit!! Nagy àltalànossàgba azt hallottam erröl, hogy utàna bedagad, fàj, szivoszàllal tudok majd enni...stb

De tènyleg ennyire rèmes lenne? Egyèbkènt külföldön törtènik majd a beavatkozàs egy klinikàn, ez az egy ami vigasztal! :D Köszi, ha vàlaszoltok


22/nö


2015. febr. 26. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha "csak" kihúzni kell, nem kiműteni, az lehet, hogy nem lesz annyira vészes. Nekem kiműteni kellett hármat, a műtét maga nem fájt, mert jól elérzéstelenítettek.

Az első nap viszont szörnyen fájdalmas volt miután kiment a fájdalomcsillapító, utána folyamatosan jegelve egész tűrhető volt, de tényleg folyamatosan az arcomon volt a hűtőpárna 3 napig.


Egy hét volt kb. mire emberi formája lett a fejemnek és kb. ugyaneddig nem tudtam szilárd ételt enni.

Mivel tejtermékeket sem lehet, javaslom egy pár bébiétel beszerzését, mert biztos nem lesz kedved otthon turmixolgatni ilyen állapotban. Tej nélküli zöldség, gyümölcs turmixok, smoothiek is jól jönnek, csak vigyázz a savassággal, mert tudják ám csípni a sebet. És persze húsleves és társai.

2015. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én eléggé megszívtam ezzel a műtéttel. Beadtak 2 lidocaint,elkezdték,jeleztem h fáj,jött 1 ,majd 2 ultracain,folytatták,jeleztem,hogy baromira fáj,jött még 1,majd mégegy tetracain,iszonyúan fájt,jeleztem megint,mondja a doki,hogy akkor altatás lesz,mondom ne,mert haza szeretnék még aznap menni... Tűrtem,leizzadtam,bepisiltem a fájdalomtól,de az szerencsére nem látszott,mivel úsztam a verítékben. Kész lett,összevarrták,feküdnöm kellett pár órát,majd hazajöttem. Másnap reggelre duplájára dagadt a fejem jobb oldala,és lila volt. Szívószállal se tudtam enni. 2 hét múlva varratszedés.
2015. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, a rossz fogalmazàsèrt, de nekem is kimütik majd, mivel eddig csak a fele nött ki a fogamnak, a màsik fele mèg a foghùs alatt van :/ ùgyhogy majd fel kell tàrnia, meg minden.......para! köszi az eddigi komikat
2015. febr. 26. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaja,úgy volt az enyém is. L - alakban benőtt az íny alá. 2.válaszoló vagyok.
2015. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém 2óra mûtét volt, majd 10 nap szájzár... a mûtét nem fájt, a 10 nap pokoli volt.
2015. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy fekvő, félig még csontban lévő bölcsességfogat kellett kiszedni, mert tolta az előtte lévő fog gyökerét. Valamennyi kilátszott az íny felett a fogból, de természetesen műteni kellett, mert nagyjából a fele még az állkapocs csontban volt.

Jelzem, hogy magánklinikán voltam vele. Kaptam egy adag ultracaint, majd még egyet 10 perc múlva. Régóta oda járok és tudják, hogy nehezen zsibbadós vagyok, vastag az állkapcsom és idő kell, mire eljut mindenhova az érzéstelenítő. Persze addigra már tarkóig zsibbad az egész fejem, csak a fogaim nem akarnak normálisan elzsibbadni. Ezt csak úgy zárójelbe.

Elkezdődött a műtét, vágtak, fúrtak, faragtak, majd következett a fog gyökerét fedő csont levágása fúróval. Ezt a részt egészen jól éreztem, a fülemig sugárzott egy enyhe, éppen a tűréshatárom alatt lévő de azért kellemetlen éles fájdalom. Szóltam, hogy eléggé érzem a dolgot, mire kaptam még egy adag ultracaint, de szólt a doki, hogy ha eddig nem zsibbadtam el akkor most már nem is fogok ennél jobban, próbáljam meg kibírni. Innentől a kellemetlen része még kb 2-3 percig tartott, utána már csak tompa feszegetés volt az egész. Ez így durván bruttó 45-50 perc volt.

Hazaérve láttam, hogy milyen komoly kis varrás díszeleg az ínyemen, gyakorlatilag az előtte lévő 2 fogról is leszedte az ínyt.

(Egyébként tudtam, hogy hogyan megy ez, mert perverz módon előtte lecsekkoltam youtube-on. Ha nem vagy szívbajos, akkor keress rá, hogy "wisdom teeth removal surgery" vagy "wisdom teeth extraction")

Természetesen én is számoltam azzal, hogy brutál fájdalmaim lesznek, de igazság szerint első este kellett bevennem egy advilt (nekem a cataflam annyit ér, mintha egy tictacot vennék be kb.), aztán semmi extra. Teljesen határon belül lévő fájdalom. Inkább csak azt mondom, hogy éreztem a helyét, de nem dagadt be, nem gyulladt be, egy hét múlva már tökéletesen rendben volt, mire vissza kellett mennem varratszedésre.


Lehet, hogy szerencsés alkat vagyok, lehet, hogy a dokim volt ügyes, de nagyon vigyáztam a húzásom helyére.

Ebben elsődleges többek között, hogy amit itt többen is írnak, a szívószállal való evés-ivás az felejtős. Vákuum keletkezik a szájban amitől a vérdugó elmozdul a sebből és befertőződhet. Emiatt jóval hosszabb és fájdalmasabb lesz a gyógyulás. Tehát a sebet szívogatni, nyelveddel piszkálni az első 3-4 napban tilos, ahogy erősen öblögetni is. 3-4 nap után már lehet óvatosabban, de akkor sem zubogtatva. A különböző népi praktikákat is felejtsd el, mint a kamillával vagy alkohollal való öblögetést. Te csak tartsd tisztán (első nap a műtét körül mosd csak, másnap már extra puha kefével lehet a sebet is nagyon óvatosan), vidd be a szükséges tápanyagokat a szervezetedbe és a többit elintézi a biológia.

Előfordulhat, hogy fogsz látni ilyen sárgás-fehéres kirakódást a seben/seb körül. Ha nem érzed, hogy kimondottan be lenne gyulladva a sebed (lüktetve fáj, vörös, duzzadt), akkor 10000%, hogy nem genny, így néz ki a seb nedves közegben (pl. a szájban ugye), úgyhogy ne ijedj meg és legfőképp ne szedd le.


A műtét napjára jó tanács, hogy próbáld magad kipihenni. Fáradtan lényegesen alacsonyabb az ember fájdalomküszöbe. Illetve próbálj meg előtte 1-2 órával egy teljes értékű étkezést beiktatni, ami tartalmaz fehérjéket és lassú felszívódású szénhidrátot (teljes kiőrlésű dolgok, barnarizs, zabpehely, stb). Ez mind segíti a műtét utáni gyors szövetregenerációt, illetve ha ájulós vagy, akkor a vércukrod is stabilabb marad.

Nagyjából "ennyi" jutott eszembe így hirtelen.

2015. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!