Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet az, ha a számon...

Mitől lehet az, ha a számon belül van két pötty, ami elkezdett fájni, és fehér a közepe, mintha gennyes lenne, de nem duzzadt, tök lapos?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj, ha hozzáér a nyelvem, vagy az étel.Minden marja.Ez 2 napja van.Mivel kezelhetném?Volt már ilyen valakinek?Nincs egy rossz fogam sem, erre mindig ügyelek, 3szor mosok fogat, meg selymezek,stb?Ez szájfertőzés lehet?
2008. aug. 25. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kis gyulladás, sokminden előidézheti. Nekem is volt már ilyen. Pár nap alatt elmúlik, akkor már jobb lesz ha kifakad.
2008. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Afta a neve, fertőtlenítő oldatokkal öblögethetsz. Phlogosol, cserszömörcés szájvíz, stb... a gyógyszertárban kérdezz, mit ajánlanak rá.
2008. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
ez valószínű hólyag.nekem sűrűn szokott lenni.van hogy a fogamnál,a nyelvemen.ecsetelni kell.nekem általában attól jött elő h. belenyúltam koszos kézzel jó azért nem olyan koszossal:)de nekem már nagyon régóta ez van és mindig előjön szóval nálam megmarad.nekem is nagyon fáj.ne piszkáld mert rosszabb lesz!!ez egy jó tanács:)
2008. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, Afta. Vegyél szájöblögetőt patikában. Anyum a cserszömörcésre vagy milyenre esküszik. Vagy ecsetelőt. Elmész vele patikába hogy aftára szeretnél valami, akkor segítenek. Magától is elmúlik, de lassabban, és addig nő. Amugy addig ne nagyon csókolózz vagy orál, vagy egyéb ijesfajta tevékenység.
2008. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Aftának, vagy szájfertőzésnek hívják. Vannak olyan emberek, akik azonnal elkapják, ha idegen helyen esznek vagy isznak, ha nem voltak az evőeszközök, poharak rendesen elmosva.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható ecsetelő, érdemes otthon tartani, mert a pici hólyagok megjelenésekor gyorsan bekenhetjük, és pár nap alatt elmúlik anélkül, hogy kínozna bennünket, vagy megfertőznénk a környezetünket.

2008. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi mindenkinek.Vettem ecsetelőt, remélem beválik, mert valóban nagyobbodott a pötty, és nagyon kellemetlen.Tényleg köszi a segítséget.
2008. aug. 26. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is szokott lenni ilyen. általában ha koszos pohárból iszol, vagy használt evőeszközzel eszel, rossz fogak (pl. nekem)...
2010. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!