Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogat hogyan húznak?...

Gyulladt fogat hogyan húznak? Nem is fog, inkább gyökér maradvány.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy hete voltam fogorvosnál, mert van egy gyökér maradvány, ami nagyon fájt be is volt gyulladva. Adott gyógyszert és holnap kihúzzák, de be van ismét gyulladva. Mit tegyek? Nem akarom már halasztgatni, mert nagyon fáj. 14/L

2015. márc. 9. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha normalis az orvos es nem tesz magasrol rad, akkor sehogy. Gyuladt fogat ha kihuz akkor akar meg jobban begyulladhat. Ha kicsi a gyulladas akkor van esely, hogy jobb lesz, de necces a dolog.
2015. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Így van, ráadásul gyulladt fognál előfordul, hogy képtelenség normálisan elzsibbasztani, így a páciens és az orvos számára is küzdelem az egész. Az, hogy gyökérmaradvány (radixnak mondjuk), nem kizáró ok, ügyesebb fogorvosok nem küldenek egyből szájsebészetre, ők is meg tudják oldani. Mi is meg szoktuk :)


Milyen gyógyszert kaptál, hogy újra be van gyulladva?

2015. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Már létezik olyan érzéstelenítő, ami gyulladt fogra is jó. de először leviszik a nagyja gyulladást.
2015. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ibuprofent kaptam.
2015. márc. 9. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Dalacint kellett volna szedni, az 1 hét alatt leviszi a guylladást és utána ki lehet húzni, mondd meg neki, hogy fáj.
2015. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Picit leszállt a gyulladás, de fog fájni, ha kihúzzák? nagyon félek!
2015. márc. 10. 15:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha van benne gyulladás készülj fel arra, hogy az érzéstelenítő nem fog hatni tökéletesen, vagyis lezsibbad a szád, de a célterület érzékeny lesz. Amint kikerül a fog abban a pillanatban viszont szétterjed a fájdalomcsillapító és teljes mértékben lezsibbad.

Mielőtt még jönne a sok nagyokos, hogy huleségeket írok, tapasztaltam már, szóval nem kitalálom az egészet...

2015. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: akkor nálad a nem megfelelő vagy mennyiségű érzéstelenítőt használtak. Nekem be volt gyulladva, mégse éreztmm semmit.
2015. márc. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húúú! Túl estem rajta.:) KIcsit be volt gyulladva, de adott előre zsibbasztó spray-t, majd érzéstelenítő injekciót. Nem fájt nagyon, de picit éreztem is valamit, azonban csak most érzem igazán a zsibbasztó spray hatását, de lénye hogy túl éltem!:)

Lenne pár kérdésem: Mikor ehetek és mit? A vérzés mikor fog elállni?

2015. márc. 10. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt a dokitól kellett volna megkérdezni. Általában addig nem szabad inni amíg ki nem megy a fájdalomcsillapító. Enni, hát az már kicsit húzósabb kérdés, de szerintem inkább csak holnap, és akkor is ha lehet olyant amit nem kell rágni, pl levest. Tejet semmikép, mert attól begyulladhat, szerintem a szilárd kaját kicsit hanyagold.
2015. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!