Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső fogszabályzóval helyreál...

Felső fogszabályzóval helyreállnak a fogaim, de az alsó is kezd csúszni, meglehet előzni ( fehér belső csík)?

Figyelt kérdés
Felső fogsorom rendbe lesz, de örülök ha lekerülne.. alul hiányos a fogsorom hátul sajnos, és nincs pénzem alsó fogszabályzóra majd megint egy évnyi kezelésre, se időm..és észrevettem, hogy elkezdtek vándorolni a fogaim, jelenleg nem zavaró de félek, hogy rosszabb lesz.. olvastam régen valami olyanról, hogy fehér csíkot raknak a fogak belsejére és a látszó első fogakat összefogja és nem engedi elvándorolni.. Na hát nekem ez nagyszerű lenne, mert szép lenne és nem vándorolnának tovább, megszoktam már hogy nem mosolyoghatok soha fülig érő szájjal. De amit előbb említettem fogalmam sincs hol lehet ilyet és mennyiért, fogszabályzós orvost kérdezzem meg erről?

2015. márc. 10. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárhol lehet ahol fogszabályozást végeznek. Ez a retenciós (utókezelés) fázis része szokott lenni, hogy ne mozduljanak vissza a fogak kezelés után. Illetve mozgó fogaknál szokták még alkalmazni, hogy egymást erősítve egy masszívabb egységet alkotva tovább a szájban maradhassanak, csak akkor sínezésnek hívják, fogszabályozás esetében pedig fix, ragasztott retainer-nek. Az ára változó, ahova én járok ott 30.000/fogsor az ár. Viszont egyik ismerősömnek az első foga korona és neki állandóan lepattan arról a fogáról, úgy néz ki arra nem ragad olyan fixen. Ezt csak úgy zárójelbe.
2015. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor húzós az ára, mert nekem a fogszabályozás is elég drága, magánorvoshoz járok és elég neves ember, mármint sok találat van róla google-n, mert ügyes. Szóval biztos ez is drágább lenne, mint 30 ezer.. Ez a sín vagy amit említettél garantáltan tartós mármint nem esik le a ragasztása vagy ilyesmi? :)
2015. márc. 10. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a Budapest Dentalba járok, szintén nem olcsó hely tehát nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne máshol, legyen az a Hermann ortho vagy Dr. Csiki vagy más. +-5ezer diffit tudok elképzelni.

Nem, ez nem esik le, csak - mint írtam a példát - abban az esetben, ha ez egyik fog amire ragasztva van nem igazi, hanem korona.

2015. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor megfogom kérdezni tőle, köszönöm a válaszodat. :)
2015. márc. 10. 21:23
 5/5 A kérdező kommentje:

Az fáj egyébként?

[link]

Mert úgy néz ki..

2015. márc. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!