Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó után észrevettem,...

Fogszabályzó után észrevettem, hogy besárgultak a fogaim, pedig rendszeresen mostam őket! Megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv! 15 éves vagyok és rendszeres fogmosás ellenére besárgultak a fogaim (képet is linkelek mindjárt):


Tudnátok segíteni, elmondani

- miért van ez?

- hogyan tehetek ellene?


A következőket fogom tenni:

- Minden étkezés után fogmosás (nem csak napi 3)

- Fogmosás után fogfehérítő krémmel kenni

- Szódabikarbónás fogmosás minden héten 1x

- Kevés sárgító hatású ételt eszem ezentúl


elég ennyi annak érdekében hogy ismét fehér legyen a fogam?


illetve szerintetek elmehetek fogfehérítésre?


a tetején miért annyira sárga?


Itt a kép (vigyázat, kicsit gusztustalan):

[link]


Nagyon elvagyok keseredve :/


15/f



2015. márc. 14. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem inkább fogkő? Ha ételtől lenne, nemcsak az ínynél lenne, hanem az egész fog. Valószínűleg a fogszabályozó környékén nem tudtad rendesen eltávolítani az ételmaradékot. Menj vissza a fogorvoshoz. Illetve úgyis vissza kell járni hozzá, kérdezd meg.
2015. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez saverózió, nem szimpla elszíneződés. A metszők éle áttetsző és alul a rágófelszínek erodáltak (túl simák, nincsenek barázdák). A fognyak is azért sárgult el, mert megvékonyodott a zománc (itt alapból is vékony) és jobban átlátszik a sárgás színű dentin. Ehhez a fogfehérítés már kevés, sőt semmiképpen sem ajánlatos, mert csak tovább sérülhet a zománc.

Fogkrémnek használj sensodye pronamelt vagy lila elmexet, illetve van belőlük szájvíz is ami szintén ajánlatos napi 2x használni. A vékony zománc miatt érzékenység is előfordulhat, ilyenkor a sensodyne rapid a legjobb vagy a zöld elmex.

Figyelj oda arra is hogy étkezés után legalább 20 percet várj a fogmosással, ill. fogmosás után 20 percet az étkezéssel. A savas italokat (szénsav, gyümölcslé, tea, bor, édesítőszeres üdítő) kerüld és ha mégis ilyet iszol, akkor a lehető legkevesebb ideig tartsd a szádban (pl. szívószállal elkerülheted a fogakat).

2015. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. márc. 14. 21:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Összefüggésben lehet azzal, hogy kiskorom óta refluxos vagyok? Legalábbis azok a tüneteim, nem vizsgáltattuk ki
2015. márc. 14. 21:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Esetleg még annyi kérdés, hogy valóban nem lehet visszaállítani eredetire? hogy ismét fehér legyen? mostmár csak "akadályozni" lehet hogy tovább ne sárguljon?


:(


más megoldás nincsen? az egyedüli megoldás a korona? protkó? :D

2015. márc. 14. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a reflux is rásegíthet sajnos. Végső megoldásként nem kell feltétlenül lecsiszoltatni: helyette lehet rá héjat ragasztani - ez nemcsak visszaadja a fehérséget, de ha jól teszik fel akkor a savasodástól is védi a fogat. Ilyesmivel leginkább csak magánrendeléseken foglalkoznak, mert ez a fajta "mosolytervezés" az esztétikai fogászat része és erre nincs támogatás. Előtte azért mindenképpen beszéld meg a dolgot a fogszabályzós szakorvosoddal és azzal a kezelőorvossal aki a refluxoddal foglalkozik (háziorvos/belgyógyász).

A fehérítés semmiképp sem jöhet szóba, hiszen itt nem elszíneződésről van szó, hanem a zománc vékonysága miatt az alapból sárgás-fehéres színű dentin látszik át. A fehérítő eljárások (akár házi vagy fogorvosi) pedig csak a lerakódott anyagok okozta elszíneződést távolítják el (pl. dohányfüstből vagy koffeinből származó anyagokat, amik a fogfelszínre rakódtak és egyszerű fogmosással nem távolíthatók el).

Ami még igazán sokat segíthet az a fogkrémek, amiket írtam: pronamel, lila elmex vagy már a colgate-nek is van már saverózió elleni fajtája (enamel vagy valami ilyesmi a neve).

2015. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Refluxot nem igazolta orvos, nem is voltunk még vele sehol, csak tudom, hogy az van: tipikus tünetek megvannak már kiskorom óta.


Rendben, a héjban gondolkozni fogunk, de gondolom jó nagy kiadás lesz... :/

2015. márc. 15. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!