Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő eltávolítás? Hogyan?...

Fogkő eltávolítás? Hogyan? Szegeden melyik orvost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja vérzik a fogínyem, mivel nem akart múlni elkezdtem használni paradontax fogkrémet. Ma azonban élesebb fájdalmat éreztem az egyik felső fogamnál, így kínomban belenéztem kis tükörrel és láttam, hogy elszíneződött a fogam hátulja teljesen.


Nagyon megijedtem, de ahogy olvastam ez fogkő lehet és szeretném minél előbb eltávolíttatni. Mióta Szegeden élek még nem volt problémám a fogaimmal, így nem tudom kihez lenne érdemes elmenni. Tudnátok ajánlani fogorvost?


Illetve el tudnátok mondani a fogkő eltávolítás menetét? Mennyire fájdalmas? Meddig tart? Illetve kb. milyen áron végzik el? Utána érzékeny marad a fogam nagyon sokáig?


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. márc. 19. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogorvost nem tudok ajánlani, mert nem Szegeden élek, de a többi kérdésre tudok válaszolni.

Ha gyulladt az ínyed, akkor eléggé fájdalmas, de ilyenkor adnak érzéstelenítőt, tb alapon ingyenes a fogkőleszedés, én nemrégiben Budapesten egy magán fogorvosnál 12 ezret fizettem érte, de voltam már a körzeti szájhigiénián is leszedetni, ott ingyenes volt, és teljesen fájdalommentes, pedig kicsit gyulladt volt az ínyem.

Utána általában 1 hétig érzékenyek a fogak hidegre, melegre, fogmosásra, de Sensodyne rapid fogkrém nekem pár napon belül helyrehozta. Kb 10 perc alatt megvan, leszedik műszerrel körbe a fogkövet és lepolírozzák a fogaid, ettől visszanyeri a fogad az eredeti színét.

2015. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.: )És a fogak nem lazulhatnak meg? Olvastam h ilyenkor visszahúzódik a fogíny.. Kicsit aggódom, féltem a fogaimat...
2015. márc. 20. 15:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lazulnak meg, pár nap fog/ínyérzékenység után visszaáll. Inkább attól lazulnak meg, ha nem szedeted le a fogkövet és fogínygyulladás, parodontózis alakul ki.
2015. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!