Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosás fogkrém nélkül?

Fogmosás fogkrém nélkül?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha csak sima vizes kefével mosnám meg a fogaimat, nyelvemet és utána szájvízzel öblögetnék? (aminek szerintem úgyis sokkal erősebb a fertőtlenítő, szagtalanító hatása mint a fogkrémnek)

Lehet először kicsit kellemetlenebb így, mert nagyobb a súrlódás, de az íny úgyis hozzászokik, megerősödik előbb utóbb nem?

Csomó pénzt megtakarítanék és ezen vennék inkább pl. fogselymet.


2015. márc. 21. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én akkor mosok nedves fogkefével fogat, ha épp elfogyott a fogkrém :D utána ugyanúgy szájvíz. amúgy szerintem nem éri meg havi 400fton spórolni..nem hobbiból találták fel a fogkrémet, hasznos az, hidd el :)
2015. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gublug ***** válasza:
100%

A fogmosáskor a fogkrém egy részét bedörzsölöd az ínybe, azaz felszívódik. A fogkrém több összetevőből áll. A nagyobb szemcsék segítik a lepedék eltávolítását a fogkefével együtt, míg a 'láthatatlan' hatóanyagok pedig bedörzsölődnek, felszívódnak az ínybe.


A szájvíz - bár sosem használtam - nem tartós hatású, szerintem. Beveszed, kiköpöd.


Hm?

2015. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
48%

Sokak nagy tévedésben vannak ezügyben, érdemes utánajárni mit tesznek bele, és az mit okoz, persze páran majd azt mondják hülye vagy, de inkább ne hallgass másra csak a józan eszedre. A többi rajtad múlik.

Nézz utána ennek: fluorid

2016. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Inkább vegyél szerintem is fogkrémet.Ha meg már szájvizet veszel akkor inkább azt ne vedd és a fogkrémet vedd mert hatásosabb!
2020. aug. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát fogkrémbe van fluorid általába,ez segít a fogszuvasodás elkerülésébe.Egy átalgos fogkrémbe van 1450 pm fluorid.Jobb minőségű szájvízbe pl. csak 250-300 körül van.A szájvíz nagyon jó,de fogkrém nélkül szinte semmit se ér
2023. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!