Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha most leszedetem a fogszabál...

Ha most leszedetem a fogszabályzóm a fogaim vissza fognak állni maguktól?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy levetetem a fogszabályzómat, mert nagyon kényelmetlen, de már elmozdította a fogaimat. Nem jó irányban, nagyon eltolta az egyiket és ettől az egész fogsorom megváltozott, csúnya lett. Szerintetek helyreáll, ha leszedetem?

2015. márc. 22. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy az eredeti helyzetbe állnának vissza, valószínűbb hogy sokkal ferdébb helyzetbe kerülnének. Ráadásul a fogszabályzó viseléséhez képest mindig kétszer annyi idő kell a fogak fixálódásához. Ezért van szükség a retenciós készülékre a rögzített után - a szerepe tulajdonképpen fontosabb mint a rögzítetté.

Miért nem bízol a fogorvosodban? Lehet hogy direkt fordította így a fogaidat, hogy aztán több helye legyen a többi fog mozgatásához.

Biztatásként: https://www.youtube.com/watch?v=6zP8zdzCQ6E

2015. márc. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azzal van problémám, hogy félek, hogy nem fogja a fogszabályzó helyrerakni. Csak nagyon kényelmetlen, nehezen tudok beszélni, ezért szeretném leszedetni. És sajnos úgy érzem, hogy nekem nagyon rosszul áll.
2015. márc. 23. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Kényelmetlen, nehéz tőle beszélni... mégis mire számítottál? Varázsütésre nem tolódnak a helyükre a fogaid, ezért meg kell szenvedni. Nyilván nem heccből javasolták és a fogszabályzáson sem azért tették fel mert nem volt jobb dolguk. Egy kis ideig kényelmetlen, de ki lehet bírni és az eredményért megéri.

Arról nem is beszélve hogy a fogszabályzó nem ingyen van, a szüleid fizetik.

2015. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatást, de valójában semmit nem tudsz a helyzetről. Először plasztikai műtétet ajánlottak, mert állkapocsproblémáról van szó, végül azt mondták, hogy megpróbálhatjuk a fogszabályzót, de nem valószínű, hogy segíteni fog. Soha nem volt csúnya a fogsorom, mások észre sem vették a hibát, de engem zavart ezért bevállaltam. Miután felrakták a fogszabályzót másnapra eltolta a fogsoromat és sokkal rosszabb lett mint előtte. Gondolom ezt vissza fogja állítani,de annak idő kell. Én pedig rájöttem, hogy nem biztos, hogy ennyit szeretnék szenvedni egy lehetséges javulásért. Ezért gondolkodom a leszedetésen, és kérdezem azoktól, akiknek ebben van tapasztalatuk (nem a fogszabályozásban, hanem a fogszabályzó idő előtti leszedetésében), hogy miután leszedték vissza álltak-e a fogaitok a korábbi állapotba, vagy úgy maradtak?

Másrészt a SZÜLEIM is mondják, hogy szedessem le, mert szerintük nagyon kitolja az ajkaimat.

Egyáltalán nem számítottam "varázsütésre", de a helyzet romlására még kevésbé.

2015. márc. 24. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
A helyzet csak átmenetileg romlik, és a szád is csak átmenetileg lesz kitolva a fogszabályzótól. A helyedben nem vetetném le, mert már elindult a csontépülés (leépülés), és akárhová elmászhatnak a fogaid.
2015. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Amúgy csak az alsót szerettem volna levetetni, mert engem kimondottan az idegesít, hogy mióta felrakták nem tudom becsukni a számat rendesen (csak erőltetve) és ez kicsit undorító lesz (de az oldal anonim, úgyhogy megengedhetem magamnak) , de éjszakánként folyik a nyálam... Elég rossz arra ébredni, hogy egy nagy nedves folt van a párnámon.. De nem szeretnék maradandó károsulást a fogaimban, úgyhogy a bölcs tanácsokat megfogadom.
2015. márc. 25. 20:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is másfél évig fogszabályzós voltam és kaptam időnként a megjegyzéseket, hogy "ejj, milyen egy szopós szád lett" meg hasonló értelmes észrevételeket, de tudtam, hogy nem szabad rájuk hallgatnom, és hiába volt nagyon kényelmetlen sokszor, tudtam, hogy megéri a szenvedést.

Esetedben bonyolultabb a helyzet, ezt olvastam, de próbálj abból kiindulni, hogy az orvosaid jobban értenek hozzá és laikusként nem érdemes neked mérlegelni ilyen fontos döntésben. Nem tudom mennyi ideje van fent a készülék, de egy évet legalább biztosan kivárnék a helyedben. Ha belegondolsz, ez életed egy igen kis töredéke, mégis nagyon meghatározó a továbbiakban :)

Szóval bízz a fogorvosaidban és próbáld elfogadni, hogy most a szépségedért szenvedsz(és az egészségedért is ugyebár...tekintve, hogy állkapocsproblémáid vannak, ki tudja egy rossz harapás milyen sok későbbi problémát hozhatna)

Kitartás!

2015. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :) Egyébként 2 hónapja rakták fel a felsőt, egy hónapja az alsót.
2015. márc. 28. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!