Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelt fog kihúzása fáj?

A gyökérkezelt fog kihúzása fáj?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve gyökérkezelték a fogam,de mivel eléggé szét van jőve jobban járok,ha kihúzom,és a fogszabályzóhoz se kell.Nagyon félek,mert a gyökérkezelés is fájt/be van gyulladva az ínyem,kis mértékben/És nem tudom,hogy a húzás fog-e fájni,úgy hogy ott már nincsenek is idegek.

Lehet vésni kell.Tapasztalatok?Segítsetek kérlek,mert félek.:D 16/f



2015. márc. 23. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
persze hogy faj.
2015. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj ne ijesztgess :D
2015. márc. 23. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt régebben tömött fogam, és el is felejtettem, hogy az. Iszonyú fájdalmaim voltam, lüktetett, a fejem belesajdult, aztán végül le is tört. De tövig, úgy, hogy már nem lehetett felépíteni. A többire nem vagyok büszke, ameddig vártam, mert rettegtem a foghúzástól, de rászántam magam végül. A fog már elhalt, és az íny is kicsit ránőtt, de a doktornő kb. 4 perc alatt kikapta. Csak csavargatást éreztem, és az előtte lévő zsibbasztó injekció fájt egy kicsit, de az inkább kellemetlen. Amúgy semmit nem éreztem, pedig az a fog már biztos vagyok benne, hogy gócpont volt..be is lehetett gyulladva, de nagyon ügyesen húzott a doki. Fogalmam sincs, hogy tudta megfogni egyébként...

Habár én magánba mentem, mert az sztk-s kissé hanyag, és nem szeretem a futószalag fajta hozzáállást.

Az is lehet előtte gyógyszert kapsz, hogy lehúzódjon a gyulladás, de mindenképp fognak csinálni egy panoráma rötgent először is.

2015. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos túlestem rajta..Szörnyen fájt..Ezzel nem volt célom megijeszteni senkit,hátha nektek kellemesebb "élmény" lesz.:)
2015. márc. 26. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem,nem volt kellemesebb. Életem legrosszabb élménye volt.
2015. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy rendesen gyökértkezelt fog nem fáj.Ez lenne a lényege. Ellenben ha körülötte gyulladás van az viszont tud fájni. Azt előtte szokás megszüntettni, vagy jelentősen csökkenteni.
2022. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!