Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sürgős! Lássuk, jól értettem-e...

Sürgős! Lássuk, jól értettem-e: Amikor fölteszik a fogszabályzót, az maga egyáltalán nem fáj, csak az utána lévő hetek. Így van?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Egen
2015. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az fáj, amikor már drót is van benne és feszül az egész fogsor. A felrakás egyáltalán nem fáj.
2015. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Részben igen.

Nekem amikor feltették, akkor nem fájt, csak szokatlan és rettentően furcsa volt :/

1 nap múlva észrevettem, hogy valamiért rettenetesen fáj oldalt a szám. Gondoltam..elmúlik (az állandó fogszabályzó előtt jó pár évig éjszakait hordtam, ott is voltak fájdalmak, de ott el is múltak, hiszen azt levehettem) Hát nem múlt el..sőt annyira felsértette, hogy vérzett és beszélni/enni is alig tudtam. Visszamentünk és kiderült, hogy túl hosszúra hagyták a drótot. Levágtak belőle, és miután begyógyult a seb egyáltalán nem fájt. :)

De ez szerintem 10-böl 1 embernél ha előfordul. :)

2015. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha maga a brekett töri fel a szádat, akkor arra tudsz tenni a fogorvostól kapott (vagy máshonnan beszerzett) viaszt. ha meg az a gond van, amit az előző válaszoló írt, akkor meg vissza kell mennni a fogorvoshoz minél hamarabb, és ő megoldja a problémát.

az eredeti kérdésre válaszolva: ez mindenkinél másképp van pl. nekem 8 hónapja van fönn a fogszabályzóm, és csak akkor fáj pár órát, amikor kicseréli a drótot. bár az is inkább ilyen feszítő érzés szokott lenni, nem kifejezetten fájdalom.

amúgy enni nehéz vele (legalábbis kezdetben).

2015. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dr. Borbély Zoltán ***** válasza:
A fogszabályozó készülék felhelyezése nem fáj, és az első fogszabályozó ív behelyezésekor a legtöbben nem éreznek semmi különöset. Kb. 4 órával később kezded érezni, hogy összeharapáskor és kemény ételek rágásakor érzékenyek a fogak. A legtöbben ezért néhány napig csak puha, pépes ételeket fogyasztanak. Ez az első pár napban a legerősebb, majd fokozatosan elmúlik, kb. egy hét alatt. Az aktiválások alkalmával újra jelentkezik ez az érzékenység, de már enyhébben és hamarabb elmúlik.
2015. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 évig volt, és volt, hogy napokig elsírtam magam a fájdalomtól, ha összeértek a fogsoraim.

A hosszú drótos "baleset" nálam is megvolt, nem tudom, hogy lehet valaki olyan igénytelen a munkájára, hogy azt ne vegye észre.

De ha 60 évesen is akarsz fogakat, mindenképp érdemes végigcsinálni.

Fájdalomcsillapítót érdemes készíteni, nem kell hősködni, hogy kibírom én, a kisebesedére-szájfal dagadásra meg phlogosol ecsetelés.

Aztán meg mikor leveszik, nem győzöl gyönyörködni magadban és a fogaidban :)

2015. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Smile_44 válasza:

Nekem már 1 éve fent van. Amikor felraktak nem fájt, viszont másnap rettenetes volt. Nem tudtam rendesen enni, de most ha állítanak rajta kicsit érzékeny de nincs az, hogy nem tudok rendesen enni.

Nekem elég sokszor lejott a gyűrű és most rakták vissza 1 hónap szünet után és ez most olyan mint amikor legelőször felraktak. Ha nagyon fáj én cataflam dolo-t vettem be.

2015. márc. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem évekig (4) volt fogszabályzóm. Soha nem fájt amikor "húztak" rajta. Mindent tudtam enni. Viszont nálam is előfordult, hogy a drótot hosszúra hagyták, de olyankor visszarobogtam a dokihoz és orvosolta a problémát. Szerintem ezt embere válogatja, hogy kinek mekkora a fájdalomküszöbe...stbstb. Szerintem ne stresszelj rá.
2015. márc. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!