Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúztak alul és felül is...

Kihúztak alul és felül is két-két fogat és csak utána kaptam fogszabályzót mert elvileg "nem fértek el a fogaim". Jól tettem, hogy kihúzattam 4 teljesen egészséges fogat ezért? Van még ilyen ismerősötök?

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak felül húzták a két négyest,de pár hónap alatt eltűnt a rés és a bölcsességfogak is normálisan elférnek most.Ha szükséges volt,mindenképp jól tetted.
2013. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez fogszabályzás előtt gyakran szükséges. Egy meghatározott szisztéma szerint húzzák ki a fogakat, mert így a többi fog magától be tud állni a sorba (fejlődésben lévő fogak esetén). A fogszabályzóval ezután már csak be kell zárni a fogak közötti réseket, ezzel sokkal sikeresebb és gyorsabb eredmény várható.
2013. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg gyakori? És jól tettem? Köszönöm a megnyugtatás! :)
2013. máj. 8. 12:09
 4/11 anonim válasza:
szerintem jól tetted hisz később gyönyörű lesz a mosolyod :))
2013. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted igen! Én több dokit is megkérdeztem mire rászántam magam! Egyelőre nem bántam meg, bár még messze a vége! :D
2013. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted!!!! Nekem is alul felül 2-2 fogat húztak ki. Nekem is azért mert nem fértek el a fogaim :D De fura
2013. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
40%

EGYÁLTALÁN NEM TETTED JÓL! KEDVES KÉRDEZŐ EZT NAGYON ELCS*SZTED!

Elmentünk egy fogszabályzóshoz, megnézte a fogaim (tudni kell nekem keresztharapásom miatt kellet és szorosan is voltak a fogaim). Egyből azt mondta minimum 2 egészséges fog ki. MIvel még nem vagyok nagykorú szüleim azt mondták biztos nem, akkor inkább nem lesz fogszablyzóm. Én is igy gondolkodtam.

Elmentünk egy másikhoz.

Nagyon kedves volt, nem mondta egy szóval sem a foghúzást, hamarosan leveszik másfél évig kellet hordanom .:)

Sajnálom hogy te ezt tetted és nem kerestél fel vki mást, sajnálom az ilyen buta embereket egészséges csontfogat...

2013. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Kicsit visszavehetnél, mielőtt gyerekként egy felnőtt diplomás fogorvos munkáját kritizálod. Hozzáteszem, mindegy hogy melyik rendelőbe mész, garantáltan mindkettő szakember ugyan azt tanulta az egyetemen - egyik fogorvos sem alkalmaz vagy részesít előnyben más módszereket. A fogszabályzás előtti fogeltávolítás egy szisztémán alapul, ami szerint a fogakat meghatározott sorrendben és időpontban(!) kell kihúzni a fogáttörések időszakában - tehát kb. 8-12 éves korban. Ezzel a módszerrel sokkal rövidebb fogszabályzási időre lehet számítani, sőt akár teljesen feleslegessé is válhat a fogszabályzás. A torlódott fogazat a fogáttöréskor hajlamosít a szuvasodásra, az eruptiós gingivitisre (ínygyulladás), illetve a maradó csírák a szűk hely miatt várhatóan rendellenesen törhetnek elő (szemfogectópia vagy "farkasfog") vagy elfekszenek (impactálnak) - ezek mind megelőzhetők a fogak szisztémás eltávolításával.
2013. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
45%

4 egészséges fogat kihúzatott...

Erre egyebet nem lehet mondani és köszönöm nem kértem az egyetemi órák anyagából.:)

Azzal hogy kihúzatott 4 fogat jó nagy helyet hagyott a többinek, érdekes lehet hogy ha a fogszabályzó összehúzza a fogait kb. a 'rendes fogsor' felénél kezdődik majd neki az ő 'rendes fogsora'.

2013. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dominika72 válasza:
Nekem most húztak ki két fogat és több fogorvosnál voltam és mind mondta hogy kettőt kell kihúzni szép rendezett lesz a fogam egyenesen fognak állni és fel sem fog tűnni hogy ott kihúztak fogat, nekem nagyok a fogaim és előre áll a felső állkapcsom mert gyorsabban fejlődik mint az alsó..Szóval kérdező ne aggódj megérte!
2013. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!