Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Okozhat foggyökér-gyulladást...

Okozhat foggyökér-gyulladást rossz fogfúrással a fogorvos?

Figyelt kérdés
2 hónapja azzal az indokkal fúrta ki fogorvosom egyik fogam, hogy lukas - holott addig semmi panaszom nem volt vele. Rátömött. Fizettem 10eft-ot. Rövid időn belül a fogkezelés után, olyan érzékennyé vált a fogam, hogy kimondhatatlan. Ha nem épp komfortos hőmérsékletű folyadék ért hozzá, csillagokat láttam. Most elmentem újra és közli velem, hogy a múltkor általa betömött fogam gyulladásban van, gyökérkezelni kell. Félek, az első kezeléssel bolygatta meg úgy a foggyökeret, hogy most érzéketlenné kell tenni a fogam. :-( Vannak tapasztalataitok? Örülnék, ha fogorvos is írna. Előre is köszi a válaszokat!

2015. márc. 25. 19:42
 1/6 anonim válasza:

16 éves vagyok, fiú.

Ki lehet bírni, vagyis orvosok csodálkoztak rajtam, hogy meg se mozdultam, míg csinálták:)

2015. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mély lehetett a lyuk, vagy legalábbis mélyre fúrt, közel az ideghez, és így minden külső inger elérte az ideget, ami gyulladásba hozhatta. Néha csak a szerencsén múlik a dolog (pl nekem volt egy mély lyukam, a doki azt mondta, reméljük, nem kell gyökérkezelni. Szerencsénk volt, elég volt a tömés, nyugton maradt az ideg).

Szóval a kérdés az, mennyire kellett közel fúrni az ideghez.

2015. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól,hogy semmi panaszod nem volt (még) a szuvas fogaddal,lehetett benne egy hatalmas lyuk. Ilyen mély,nagy töméseknél előfordul ,hogy a tömés után belobban és gyökérkezelni kell. Félreértés ne essék- egy normális orvos annyit fúr,amennyit muszáj,de csodát ő sem tud tenni ha egy holdkráter van a fogad belsejében ..


Ha pedig nem bízol az orvosban,keress másikat. De mondom ilyen simán előfordul sajnos.

2015. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Külön köszönöm, hogy érdemben válaszoltatok nekem!
2015. márc. 25. 22:59
 5/6 anonim válasza:
Nekem nagyon frissek az élmények hiszen ma gyökérkezeltek 13 éves fiú vagyok.Egyáltalán nem éreztem semmit max amikor kihuzza azt a kis csavaros valamit egy picit belenyilal.Jah és majd a gyökérkezelés után 1 vagy 2 napig nagyon érzékeny lesz.
2015. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a gond a gyökér közelében végzett fúrással, hogy általában injekciós érzéstelenítéssel végzi az orvos. Ez NEKI könnyebbség, mert a páciens nem jelez fáldalmat, HOLOTT közben hősokkot kap az ideg, ha erőteljes a fúrás, vagy gyenge a hűtés. Ez akkor derül ki, amikor a fájdalomcsillapító hatása már elmúlt, de a fájás jelen van. Intelligens fogorvos nem ad injekciót nagy luk és nyugalomban lévő ideg esetén, hanem olyan lassan és finoman dolgozik, hogy ne okozzon hősokkot, ugyanakkor a páciens jelzéséből - szeméból - látja, mennyire közel jár az ideghez, milyen vékony a fog anyaga a fúró és az ideg között.

Az sem igaz, hogy az elszíneződött foganyagot mind el kell távolítani és csak ügy lehet rátömni. Tehát a fogtömés művészet és igen érzékeny orvost kíván, akit ráadásul nem hajt az idő sem. (Saját tapasztalat mind.)

2019. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!