Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem tudta megmondani,...

Miért nem tudta megmondani, hogy ki kell-e húzni a fogam? Ez most mi?

Figyelt kérdés

Szabálytalan a fogazatom és vannak lyukasok is. Nagy nehezen rászántam magam, hogy elmegyek fogorvoshoz(parázok mint a rohadás), meg is mondta, hogy majd kell fogszabályzó de az egyik fogamat gyökérkezelni kell. Mivel tudom, hogy azért szabálytalan a fogsorom mert torlódnak a fogak megkérdeztem, hogy nem kell-e majd húzni és nem lehetne-e gyökérkezelés helyett rögtön húzni.

Erre azt mondta, hogy de igen az biztos, hogy majd kell fogat húzni a fogszabályzóhoz de ő többet nem tud mondani mert ezt majd a fogszabályzó orvos megmondja, de azt(bal felül hátul) a fogat gyökérkezelni kell. Ezt azért neki is kéne tudnia nem?

Amikor voltam nála nagyon sokan voltak és sietett, de jövőhét csütörtökre megyek vissza egy kicsit jobb időpontban akkor majd kikérdezgetem, hogy most ez hogy van, de hátha ti is tudtok erre mondani valamit.


Meg még egy olyan kérdés, hogy a gyökérkezelésre általában hányszor kell visszamenni? Csak mert szeretném minnél előbb elkezdeni a fogszabályzást, de ez így lassú lesz ahogy nézem..


2015. márc. 26. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Képzeld vannak olyan emberek, akik egy szakágon belül csak egy szakterületet tudnak profi szinten. Biztos fel tud rakni neked egy fogszabályzót, de azt nem fogod megköszönni és ő sem fog büszke lenni rá.


Nagyon hihetetlen mi? Neked mi a foglalkozásod? A szakágad minden csínját-bínját tudod?

2015. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéshez fűzött kommentárból nem derül ki a kérdező életkora. Ez azért lényeges, mert fiatal korban, amikor még nem nőtt ki a bölcsességfog, akkor még lehet reménykedni, hogy majd az a kibújás során betölti hiányzó fog helyét, vagy oda tolja az előtte levőket. A fogszabályozó orvos "építészeti" szempontokból méri fel a helyzetet, hogy neki szüksége lesz-e a gyökérkezelendő fogra, vagy sem. A gyökérkezelés meg legalább 2 alkalom.
2015. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a korom nem írtam bocsi. 21 vagyok.

És nem akartam ilyen követelőzőnek meg rosszindulatúnak hangozni csak teljesen kivagyok ettől az egész fogász dologtól és ilyen kérdések vannak bennem.. :D

2015. márc. 26. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogszabályozó orvosnak az a szakterülete, gondolom ennek a dokinak pedig nem, nem akart esetleg félrevezető infót adni. A válaszhoz szakértelem, vizsgálat és röntgenkép se árt.

Egyébként ha nem muszáj, nem húznak fogat normális helyen, most még lehet rálegyintesz, hogy mínusz egy fog, az semmi, de 20-30-40 év múlva pont jól jönne.

2015. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte menj el a fogszabályozó fogorvoshoz, és kérdezd meg tőle, hogy melyik fogakat kellene kihúzni, és akkor kiderül,hogy mi lenne a legjobb megoldás.
2015. márc. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!