Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan javíthatnám a fogaim...

Hogyan javíthatnám a fogaim állapotát? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Általános iskolától kezdve szinte amennyire, csak el lehet képzelni, a legegészségtelebb életmódot éltem. Bár sosem dohányoztam vagy kávéztam, de éjjel-nappal literszámra ittam kólát, cukros üdítőket, meg egy rövidebb időszakban energiaitalokat is. Egyáltalán nem sportoltam (sajnos most sem sportolok), minden szempontból csakis a legegyszerűbb, legkényelmesebb megoldásokat kerestem. A legteljesebb mértékben édességfüggő voltam. Az erőnlétem napjainkban is szinte egyenlő a nullával. Még attól is komolyabban el kezdek zihálni, ha elgyaloglok a megállóig. Középsuliban májgyulladásom volt, ettől egy egészen picit komolyabban kezdtem venni a dolgaimat. Később kezdődő cukorbetegséget is megállapítottak nálam. Innentől már hetente egyszer kimentem sétálni az erdőbe olyan fél-egy órahosszat, úgy gondoltam, hogy ez majd javít valamin.

Na de a kérdés szempontjából a lényeg: észrevettem magamon a fogínysorvadást, egy viszonylag előrehaladottabb állapotában. Hátul van pár fogam, ami úgy tűnik, mintha mozogna egy picit. Meg a felül az első 4 fogam közt egyre nagyobb hézagok alakultak ki és ennél is van egy olyan érzésem, mintha mozogna, ráadásul felül előlről bal oldalt a másodiknál néha hasogató fájdalmat érzek. Mint fentebb már írtam, mindig a legkényelmesebb megoldásokat kerestem. Ezzel összefüggésben a fogmosást is elhanyaholtam. Amióta tudatosult bennem az egészségi állapotom és ezzel együtt a fogaim állapota, azóta napi 2-szer mosok fogat és a cukros dolgokat is szigorúan kerülöm. Szóval a kérdés: visszafordítható-e a fogaim romlása, a fogínysorvadásom, esetleg az összes többi dolog? Egyszerűen 22 éves fejjel esett le nekem az, hogy egy valóságos evolúciós zsákutcát csináltam magamból, ezek után szinte azt is megérdemlem, ha továbbra sem lesz egyetlen csajom sem. A kérdést lehet hogy kiírhattam volna egy másik egészségi kategóriába, de először ez jutott eszembe, hogy a fogaim állapotán javítsak, hogy legalább kívülről viszonylag normálisan nézzek ki.



2015. márc. 28. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

El kellene látogatni egy fogorvoshoz. Első körben keresni egy olyat,akiben maximálisan megbízol mint szakember,és emberséges is veled. Ilyet magánúton fogsz találni ezt most borítékolom.


Ő majd elmondja mit lehet tenni,egyrészt nem biztos,hogy fogínysorvadás van,de ha igen,azt is meg lehet állítani (visszafordítani nem) pl lézeres kezelésekkel. És az sem ártana,ha elmondanák milyen ezsközöket hazsnálj a fogaid ápolására,mert az,hogy mosod őket édeskevés.Nem mindegy milyen fogkefével ( a legeslegeslegfontosabb ha érzékeny,sorvadásra hajlamos az ínyed!!) ,illetve szájívizet ill fogselymet is tud ajánlani .

Egyébként is le kell szedni a fogkövet,a szuvasakat betömni,stb mert az ínyproblémák elsődlegesen a fogkőtől vannak,tehát sikálhatod éjjel nappal ha fogköved van vérezni ,gyulladni,és sorvadni fog.


Tehát hajrá,az egy jó dolog,hogy felismerted és beláttad a problémádat,csak ne halaszd tovább . Sajnos a fogmosás nem csodaszer,félévente el kell járni kontorollra,leszedetni a fogkövet, az apróbb javításokat elvégezni,különben tönkreteszi az összes fogad .

2015. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Ne ess kétségbe. Szerintem inkább sima ínygyulladás, ami attól van, hogy nagyon fogköves a fogad, meg biztos van jópár kezdődő lyuk is. Keress fogorvost, megmondja, mire számíts.
2015. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!