Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen állandó fogszabályzóval...

Milyen állandó fogszabályzóval az élet?

Figyelt kérdés

Pénteken fogják felrakni a fogszabályzómat és nagyon félek.Tudok majd rendesen beszélni?Meg hallottam olyanról hogy a szánkat feltöri.Melyek azok az ételek amiket nem ajánlatos enni,és azok amelyeket az első napokban kell enni?A viaszról hallottam,hogy a szúrós részre kell tenni.Minden étkezés után pedig esélyem sincs fogatmosni,mert iskolás vagyok,jövőre pedig kolis leszek..Bármilyen tapasztalatotok van,írjátok le.Köszi:)

15/L



2015. márc. 30. 21:45
 1/7 anonim válasza:
Szia, az elején semmi gáz nem lesz, esetleg egy picit érzed hogy jobban feszítenek a fogaid, és érzékenyek. De aztán úgy kb a 2. hónap után feltöri a szádat, belül, (használj viaszt elől is!) aztán 4.hónap után a nyelvedet is bevágja T vonalba, oda már se nem jó a viasz, semmi, max szólsz az orvosnak de :) .. és ez még semmi, majd akkor lesz a jó része amikor kell ilyen elasztikus gumit viselned vagy mi, hogy össze gumizza a fogsorod (majd magadnak kell álítgatnod, minden kaja után ki, be) na ezzel majd nehéz lesz, de az elején még semmi kellemetlenség nincs szerintem, ja almát ne egyél teljesbe inkább vágd fel mert ha levisz egy ilyen tappancsot vagymiit akkor +1 hónap. Ja, és mosd majd gyakran de az gondolom alap. Sok sikert, mindig amikor majd kiakadsz gondolj bele h szép fogsorod lesz.:D
2015. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2. és 4. hónap? Kedves előző, biztos ezt akartad írni?

Nekem egy hétig volt rosszabb, amíg érzékenyek voltak nyomásra/harapásra a fogaim. Aztán a szájpad tágító kikezdte a nyelvem ami bedagadt és pöszén tudtam csak beszélni. A brekettek kitörték az ínyem, de pár nap szorgalmas viaszozás és némasági fogadalom után (hogy ne irritálja a szájpad tágító a nyelvem mindig) rendbe is jöttem, kb 1 hét alatt összesen. Azóta meg imádom, jó látni a változást hétről hétre. :)

2015. márc. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ milyen típusú fogszabályzód van, nekem például nincs a szájpadlásomon semmi, meg magamnak sem kell állítgatni semmit, így értelemszerűen ilyen problémáim nincsenek. Oldalt a számba néha beleaakadt, de az sem volt vészes, viszozni nem kellett sosem. A felhelyezés után kb. 1 hétig én szilárdat nem tudtam enni/rágni utána minden rendben volt. Igazából amit kerülni kell a kemény dolgokba harapást: alma, mandula, mogyoró, stb.

A fogmosást meg vedd komolyan, gondolom nem szeretnéd, ha a fogszabályzó alatt elromlanának a fogaid. Nem értem az iskola miért zárja ki a fogmosást, viszed magaddal a fogkefét, fogkrémet (lehet mindkettőt utazó méretben is beszerezni, egyébként is ajánlatos mindig magadnál tartani) és szünetben evés után fogat mosol. Egyébként sem túl szép, ha a kajamaradvány a fogszabályzón "lifeg".

2015. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Még annyit szeretnék kérdezni,hogy mikor felrakják az nagyon kellemetlen?
2015. ápr. 3. 12:55
 5/7 anonim válasza:
Én alig éreztem, hogy felrakják.
2015. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Istenem.. Igen nagyon fog fájni mikor felrakják, elviselhetetlen lesz a fájdalom, hogy ilyen pici vackokat ráragasztanak a fogaidra.. Gondolj már bele, ráragasztják a fogaidra a cuccosokat, abba mi fájdalmas lenne?
2015. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok az egyetlen egy ember,de mikor a gyűrűt felrakták azt hittem ott halok meg,közbe pedig ömlött a vér a számból :)
2015. ápr. 11. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!