Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Letudok szokni az állandó...

Letudok szokni az állandó "kockulásról"?

Figyelt kérdés

Ma délután nagy levegőt vettem és a kedvenc számítógépes játékomban a karakterem összes felszerelését és aranyár odaadtam a klánomnak valamint írtam egy levelet nekik amiben elmagyaráztam, hogy azért nem folytatom tovább, mert szeretném más utakon élni az életemet.


Egyszer már abbahagytam és több mint egy ávig nem is nyúltam a játékhoz, de az unalom és a sorozatos kudarcok az életben visszarángattak. Az életmódváltás működött legutóbb és szerintem most is fog, de nem akarok megint visszaesni.


Szeretnék tanácsokat hallani, hogyan szokjak le a számítógépezésről? A facebook sajnos már-már kötelező, ezért azon is sajnos egész nap lógok szinte (tesóim is).



2012. aug. 21. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
keress új élményeket - de a régiekről se mondj le teljesen, szerintem annak nincs értelme. viszont lehet, hogy szépen lassan nem lesz rájuk szükséged!
2012. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Engem egyáltalán nem érdekelnek "új élmények"

Mindössze az érdekel, hogy a karakterem elérje a következő szintet.


Hihetetlen módon beszűkült az érdeklődésem, és semmi nincs ami a játékon kívül érdeklődéssel vagy lelkesedéssel töltene el. De ez így nem mehet tovább.

2012. aug. 21. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek gondolkozz el azon, miket szerettél csinálni, mielőtt a számítógép berobbant volna a mindennapjaidba, aztán próbáld ki megint, hátha valamelyik lelkesítene.
2012. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Keress más elfoglaltságot. Ha azért "kockulsz" mert nincs társaságod, akkor szerezz valami állatot, mondjuk kutyát akit sétáltathatsz és addig is a friss levegőn leszel, vagy ha nem akarsz olyan sok elfoglaltságot akkor kezd valami ki rágcsálóval. Találkozz a barátaiddal szervezz programot a családoddal. Olvass könyvet vagy újságot és még ezer programot tudnék sorolni amit csinálhatsz a gépezés helyett. Persze nem kell örökre lemondanod
2012. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem muszaly teljesen lemondani rola. Az a gaz ha ez teszi ki minden igenyedet. (Volt baratom lekevert egyett a haverjanak mert elcseszte a karijat. Hivtam szexelni es nem jött. stb... na ez igy mar gaz.)

A mostani pasim is szereti a Gates Of Andaront, napokat is el tudna vele lenni ha nincs dolga. Viszont egy szavamra ugrik, tehat ez türhetö.

Kezdj el valami küzdö sportot. Oda rendszeresen es idöre kell menni. Plussz otthon is ra kell gyurni kicsit nemi erösitessel hogy ne maradj le es hogy fejlödj. Egy baratnö is jo mindig.

Igy igazi felüdüles lesz leülni a gephez 1-2 oracskara.

2012. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor sajnos nem tudsz leszokni
2012. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Találj ki valami hobbit. Például ha szeretsz barkácsolni például valami kis bútort fából, akkor irány a szerszámbolt, szerezz be szerszámokat és induljon a munka.

Vagy elektronikai apróságok építgetése. (www.hobbielektronika.hu)

Ha lesz ezekben egy kis sikerélményed, az fog érdekelni, hogy mit lehet még belőle kihozni, nem a tetves karaktered állapota.

2012. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egyszer már abbahagytam és több mint egy ávig nem is nyúltam a játékhoz, de az unalom és a sorozatos kudarcok az életben visszarángattak"


Lehet hogy furcsán hangzik de én pszichológust (vagy legalábbis addiktológust) ajánlok ugyanis amit leírtál az már függőség (de ezek szerint erre te is rájöttél - a felismerés az első lépés a gyógyulás felé). Pl. az alkoholisták illetve a drogosok is így szoktak visszaesni (tisztelet a kivételnek aki nem esik vissza), leteszik az italt vagy a szert, nincs több mámor, és hirtelen rájuk zúdul a zord valóság, a saját maguk által lerombolt életük valósága (nincs már munkahelyük, pénzük, barátaik, sok esetben a család is távolságtartó lett velük szemben) ami elől legtöbben hamar visszamenekülnek a piába/drogba stb.


"Szeretnék tanácsokat hallani, hogyan szokjak le a számítógépezésről? A facebook sajnos már-már kötelező, ezért azon is sajnos egész nap lógok szinte (tesóim is)."


Egyrészt egyáltalán nem kötelező, másrészt az internet a mai világban valóban szinte elengedhetetlen eszköz az érvényesüléshez. Épp ezért aki le akar szokni a gépezésről annak meg kell tanulnia kordában tartani a dolgot, "okosan gépezni", és egy szakember ebben is tud segítséget nyújtani.

2012. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szeptembertől indul az egyetemi élet. Egyetemista most leszek először és izgatottan várom, szeretném magam jól érezni az új légkörben és jól akarok teljesíteni.


Amúgy táncolni akarok járni. Hetente 3 szor eljárok futni és edzem itthon.

A küzdősport jó ötlet de nem akarom csinálni, mert ha egyszer legyőznek akkor teljesen elkenődöm és semmi motivációm nem marad hogy folytassam :) Mindig így volt. Karatéval, kick box-szal is. Ha nincs versengés akkor viszont jólkérzem magam.

2012. aug. 21. 18:49
 10/10 anonim válasza:
csak nem wow? toljad starcraft 2-vel, az 1000x jobb, de mellette keress barátnőt, egyél igyál finomakat, bulizz, csak egy részét képezze az életednek a kockulás és mindjárt máshogy fogod érezni
2012. aug. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!