Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reflux betegségem van s...

Reflux betegségem van s emiatt nem merek társaságba/randevúra menni. Tudnátok valamit javasolni?

Figyelt kérdés

Refluxom van, ami azt jelenti, hogy kellemetlen a leheletem. Nem arról van szó, hogy nem mosom a fogaimat sőt, van hogy naponta háromszor is megmosom ( naponta legalább kétszer), fogselymet használok, a fogaim teljesen rendben vannak ( még fogkövem sincs), szájvizet is próbáltam már, de mégse tudok megszabadulni a kellemetlenségtől .


Jelenleg "alakulgat" egy kapcsolatom. A másik fél mennyire lenne megértőbb, ha elmondanám neki, hogy nem higiéniai okokból, hanem (nem fertőző) betegség miatt kell ilyen leheletet "elviselnie"? Ti mit mondanátok, ha ilyen kérdést tennének fel Nektek?

( Nem tudom, hogy milyen a szájszagom, mivel nem érezzük a saját szájszagunkat ( sok refluxosnak savanyú, ritkán záptojásra hasonlít), csak azt hogy állandóan savas a nyelőcsövem.)


Köszi a válaszokat


2015. ápr. 2. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pont azért nem mondnék semmit, mert semmi garancia nincs rá, hogy büdös a szád. Egyébként meg ezzel indítani egy randin elég kiábrándító. Én inkább a másikra bíznám, hogy elviseli-e. A rossz szájszag nem olyan dolog, hogy "jah, csak ettől van? akkor már nem is zavar". Ha zavarni fogja, akkor teljesen mindegy, hogy mi az oka, fölösleges magyarázkodni.
2015. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen mondd el a választottadnak, már csak amiatt is, mert egy jó kapcsolat az őszinteségen alapul, főleg, közös élet kialakítása lenne a cél.


Azonban én nem tényként közölném, hanem inkább megoldásra váró problémaként, mint itt is tetted. Kérdezd meg, mit tehetnél szerinte, hogy elviselhető legyen ez a helyzet, hogy ne álljon kettőtök közé.

Valószínűleg, ha tudja, hogy mire számítson, ő is pozitívabban fog hozzáállni a dologhoz.


Randira rágó, tik-tak, gyümölcsízű keménycukor, szájsray az ötleteim.


Hosszútávon pedig érdemes lenne orvoshoz fordulnod és kezeltetned, mert ez nem csak kellemetlen állapot, hanem egészségtelen is!

2015. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2015. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Sajnos nekem is van reflux betegségem. Én Esomeprozol Sandoz tablettát kapok, ami folyamatosan fékezi a gyomorsav termelődést. Ha már ég a gyomrom, vagy - főként éjszaka - felböffen a sav, nekem a Rennie antacidum vált be leginkább. Ott van a fejemnél egy polcon és ha ilyesmire ébredek, azonnal bekapok egy szemet, ami kb. 5 perc alatt megszünteti a fájdalmas nyelőcső és gyomorégést. A Renniet lehet recept nélkül is venni, szerintem kipróbálhatnád.
2015. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!