Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Picike barna pötty a fogon?

Picike barna pötty a fogon?

Figyelt kérdés

Az egyik felső/elülső fogamon egy apró (alig látszik szabad szemmel) barna pöttyöt vettem észre. Félek hogy kezd kilyukadni, de el sem tudom képzelni h ez hogy lehet, hiszen rendszeresen mosok fogat(naponta minimum 2x) és mivel az egyik elülső fogam, így könnyen hozzá is férek. Ráadásul még fiatal is vagyok, szóval nagyon megijedtem..


Mivel tudnám megakadályozni a romlást? Milyen fogkrémet vagy szájvizet ajánlott ilyenkor használni?


Köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 22. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szuh lehet ,de csak tippelek, csiszoltasd le ha zavar.
2015. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mutasd meg fogorvosnak mindenképp! ha elkezdett kilyukadni, nem tudod megállítani szájvízzel.
2015. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vagy fluorózis? nem tudom milyen, hasonlítsd össze ezzel

[link]

2015. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kezd kilikadni,nyomás a doki.
2015. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem még van egy tippem ,hogy valami amit rendszeresen ,használsz szájápolás,vagy iszol ,(szénsav ).Megváltoztatta a fogad zománc szerkezetét .
2015. ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jééézus, de hasonló. Mármint nem ez a durván barna, hanem ugye van a fogam alapszíne ami "sárgásfehér" v "törtfehér" és mellette az alján vannak nagyon fehér foltok rajta.


De az egyik fogorvosom azt mondta, hogy azért van mert tartósbetegségem van (gluténérzékeny vagyok és ezért ilyen "térképes" a fogam)

A másik fogdokim meg valami olyat mondott,hogy biztos kicsinek valami fluoridos gyógyszert, tablettát szedtem és azért foltos. Eddig nem is idegesített, mert nem olyan veszélyes. De most rendesen megijedtem. Ilyen barna lesz? Eddig csak egy icipci pötty van de nem is a rikító fehér színnél hanem kicsit fentebb, ahol "természetes fehér" színű a fogam.


Kb. erre hasonlít a legjobban:


[link]

2015. ápr. 22. 23:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez fogzománc kopás .
2015. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amióta eszemet tudom azóta ilyen foltos :(

Eddig abszolút nem zavart,mert megszoktam, de így hogy látom mi lehet a végkifejlet... :(


Ezzel mit lehet kezdeni?

Nemrég voltam az új fogorvosnál kb 1 hónapja, akkor nem mondott semmit, hogy tenni kellene valamit ez ellen..


Csodálatos..arról nem is beszélve, hogy az is most derült ki,hogy van két tejfogam is 23 éves létemre.. azt hittem elájulok..Úgy látszik meg vagyok áldva ezzel a fogproblémával, csőstül jön a baj..

2015. ápr. 23. 00:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ice teától lett folt a fogamon, pár nap alatt le sikerült mosni.
2015. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia nekem is van olyan folt a fogamon és azt jelenti hogy elvan színeződve ami okozhatja a cukros italok pl Cola.De ez egyáltalán nem szuvas a fogad
2022. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!