Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog miért fáj?

Gyökérkezelt fog miért fáj?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben kapott gyökérkezelést a fogam, megszenvedtem vele, hetente jártam a fogorvoshoz többször is egy hónapon keresztül.. Aztán rendben volt minden, de most az utóbbi hónapokban felfigyeltem rá, hogy egyre "rosszabb". Nem úgy fáj, hogy nem tudok aludni, most sem érzem hogy fájna, csak nagyon nagyon tompán. Viszont ha összeharapok, és abbahagyom a harapást akkor azután egy másodpercig fáj aztán elmúlik. Ma például arra lettem figyelmes hogyha azon a fogamon rágok, akkor fáj ha belemegy az étel és ráharapok. Belehasít a fájdalom, de ha abbahagyom megnyugszik. Valamint a fogam tövében az ínyem egy picit fáj ha megnyomom. Néha duzzatt is szokott lenni (vagy lehethogy csak a fájdalom miatt képzelem annak). Ez nem mindig van, néha jön elő. Mi lehet ez? Jah és volt már olyan is hogy ettem, befejeztem, aztán megszívtam a fogamat és vér szivárgott belőle??? az mitől van? :D

Nem szivesen megyek dokihoz, mert félek hogy újra átkell élnem azt a fájdalmat amit akkor éreztem...

Mi lehet ez?


2015. ápr. 23. 20:11
 1/6 anonim válasza:
Nem jòl lett kikezelve,ha nem mész vissza góc lesz belõle!
2015. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az mit jelent? :o

Ugye attól nem kell tartanom hogy kihúzza? Nem szeretném elveszteni a fogamat, még fiatal vagyok hozzá.. :D

2015. ápr. 23. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem csinálta meg jól. Nekem is ilyen volt, hogy elmentem egy fogorvoshoz gyökérkeztel, utána mégegyszer, utána nála feladtam elmentem egy másikhoz. Ott műsszerrel mérte meg plussz több röntgent is készített és, mondta, hogy majdnem jól van meg csinálva, nem igazán mer hozzányúlni, mert már nagyon mélyen van, de ha fáj akkor muszáj. Így meg csinálta. Azóta is jó. :)
2015. ápr. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj vissza, lehet újra gyökérkezelni kell.
2015. ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amikor kiírtam a kérdést eléggé kellemetlen volt az, hogy összeharapásra fájt, most már arra sem, csak nagyon észrevehetetlenül picit.

Ha visszamegyek ugye nem kell újra gyökérkezelni? Félek tőle, de attól is, hogy kihúzza. Amikor először voltam a foggal azt mondta hogy nagyon mély romlás.. Lehethogy ki kéne huzni, de helyre pofozta. Félek ha újra kell kezelni akk húzás lesz a vége...

2015. ápr. 24. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó magánfogorvoshoz. Drága, de! A fogadat fogja menteni nem kihúzni. :)
2015. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!