Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam, fogorvos csak...

Letört a fogam, fogorvos csak holnap délután, addig belepusztulok?

Figyelt kérdés

Kívülről egészséges rágófog volt, letört az egyik gumója és, mint észrevettem, belülről (fognyak felől?) szuvasodott. Letört és most NAGYON fáj, zsibbad az egész jobb fele az arcomban, a fájdalom a fülemhez-szememhez nyilall és szédülök-hányingerem van tőle (bár ez lehet az ijedtségtől). Pedig mosom, listeninet használok, ill hetente 3x fogselymezek..

12:40kor vettem be algoflex fortet.. de még nem hat. Megőrülök.


Fogorvos csak holnap délután van- sürgősségi fogászat 40 kmre, én pedig perpill melóhelyen és nem tudok elkéretőzni.

Valaki, valami tanácsot, légyszíves a fogfájásra....


2015. ápr. 27. 13:21
 1/2 szamo77db ***** válasza:
Egy ilyen fájdalmas problémával nem engednek a munkahelyről? Hát emberség nincs a világon? Milyen munkahely az? Az Algoflex fortét én ízületi fájdalmakra használom. Az a tapasztalatom, hogy kell egy kis idő, míg kialakul a hatása. Minden esetre ma még egyet bevehetsz, de csak 6 órával az első adag után! Gyalázatos főnököd van! Bezzeg, ha neki fájna! Holnap feltétlenül menj el fogorvoshoz.
2015. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer ilyen esetben a szegfűszeg őrlemény segített. Egy csipetnyi port tettem a fogra, a nyál fel is oldotta, és érzéstelenítette a szabadon lévő fogideget. De azt vedd figyelembe hogy a fogászat előtt ezt az őrleményt is ki kell mosni a szádból. Én azért nyúltam ehhez mert nem volt más gyorsan ható szer otthon, a fogorvosi vagy más orvosi ügyelet meg szintén távol volt. Ezért úgy gondoltam hogy inkább bepiszkítja az őrlemény a számat mint hogy elviselhetetlen legyen a fájdalom.

Ha munkahelyen vagy akkor a konyhán hozzájuthatsz, de szerintem orvos is elérhető lehet ott, nem baj ha nem fogorvos mert ideiglenesen bármilyen orvos tudja érzésteleníteni.

Régen a TSZ-ben egyik munkatársam az állatorvostól kért Lidocain spray-t, mert nem bírta volna ki amíg kocsival a 30 km-re lévő fogászatra viszi. Szóval néha vadnyugaton szokásos módszerhez nyúlunk, no nem foghúzó kovácsra gondoltam csak érzéstelenítő szerekre.

De a legcélszerűbb lenne ha egyik munkatársad kocsival a legközelebbi fogászatra visz.

2015. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!