Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátum! Tapasztalat...

Fogimplantátum! Tapasztalat és vélemény érdekelne! Pl. Mennyire fájt, milyen, mennyi idő volt mire megszoktad, mennyibe került, hogy csinálták meg?

Figyelt kérdés
Hamarosan tervezem h nekem is lesz fogimplantátumom (jobb és bal felső 6), de egyenlőre majd csak a jobb 6osom lesz ilyen ha a sors megsegít, mert ki kell huzni, és kicsit látszódna. Már tervezem h oda lesz beültetve egy fogimplantátum (pénz is lesz rá), de kissé félek, mert ugyanis mellette van egy koronás fogam (jobb felső 5), meg hogy mennnyire fáj, kilökődhet e, olyan lesz e mint a saját fogam 8ahogyan azt mondják), meg tényleg fáj? :O Jah és húzás után azonnal be is tudja rakni a doki 8mert erről is eltérő véleményeket hallottam (van ahol huzás után rögtön berakják, és van ahol meg kb 2-3 hónapot várnak), illetve ár is érdekelne, úgy tudom 100-150 ezer között mozog 1 db implantátum mindennel eggyütt... Ill. miután megcsinálták mi a teendő (pl. mit ehetsz, mit nem,dolgozhatsz/sportolhatsz e utánna, mert én nekem takarítónői állásom van meg sportolok-karatézok)Olyan ember véleménye érdekelne akinek van implantátuma hogy milyen!!!

2015. máj. 2. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Csak implantátumaim vannak (saját fogaim mind kiszedettem).

Használd a keresőt, mert tényleg elég sokszor leírtuk többen is ezt, több darabban. Ahol foghúzás után rögtön berakják a NORMÁL implantot, azt a "csoportot" kerüld el. Ebben az esetben NORMÁL vagy prémium implantot nem tesznek be, csak vagy gagyit vagy izraelit. no comment, de a rizikót te vállalod. Kilökődés? simán benne van a pakliban, hogy beletolsz x összeget és a szervezeted kilöki az előzetes vizsgálatok ellenére is és az neked mínusz tétel. A fogászati implantátum árakat külön kiveséztünk és leheteőleg ne csak anyagárral számolj, hiszen az implantra fog is kellene! :D Árak előtt azért nem árt összevetned, melyik implantátum lenne neked a legjobb.

pl.: írtad, h 100-150 ezer .. a csontosodásra képtelen elsüppedni képes "mini" implantátumok indulnak 55-65 ezernél+ rá fog min 30, a beavatkozás ára, egyéb kieg, utólagos kontroll (bár ennél épp nem is kell) stb lesz meg ez a MINIMUM 100 ezer/ 1 db mini-s árad .. azért itt számolj majd ez 5-6 év múlva azzal, hogy ezeket ki kell szedetned és ÚJRA kezdened. továbbá a mini impantátum nem csontosodik a csontoddal, ezért a csontsorvadást sem állítja meg.. na ezért ennyi az ára. xD

A NORMAL implantok már minden tekintetben "jók", csak ezek 185 ezer / implant + min 30 ezer/fog + egyéb áron nyitnak, tehát nagyon minimummal számolva is 200 ezer forint 1 db. Ha 2 fogadat szeretnéd így véglegesen helyretenni már 400 ezernél tartunk. (itt is van 3d-s imp tervezés, utólagos ell..stb stb ) A PREMIUM kategóriába bele sem megyek .. 3-4-5 millió ..

És hogy a fogászati beavatkozások fájnak-e?! NANÁ!! és rengeteg IDŐ meg VÉR+ FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ ^^

2015. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy? Ha már az összes fogad "mű" :O Mi okból szedetted ki mindet? :O
2015. máj. 3. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mű vagy nem mű nem tudod megmondani.. (még fogtechnikus és másik fogszakorvos ismerősöknek sem tűnik fel 20-25 cm távolságból sem. Ami miatt felmerült bennük: túl tökéletes, és A1-es vita színkulcsos (hófehér fogak mind)) minőségi és altatásos esztétikai fogászaton terveztük meg előre és csináltattam 2,5-3 év alatt. Hiszen hiába áll minden pénz rendelkezésre vannak gyógyulási és csontosodási időszakok. Azért döntöttem a legradikálisabb beavatkozás sor mellett, mert meguntam, hogy életem során egész kiskoromtól kezdve szenvedek a fájdalomtól, esztétikumtól, önbizalomhiánytól és arra hivatkozom, hogy "ilyen fogakat örököltem" (amely igaz is).

A kifogásokon átléptem és kizárólag MEGOLDÁSOKBAN GONDOLKODTAM. (ez viszont egy bmw ára volt, igaz adtak is rá élettartam garanciát.) DE MEGÉRTE!! (nincs szájszag, nincs fájdalom, nincs "bele nyilalás", nincs lüktetés, nincs sárga vagy sárgás fogak, nincs ínyfájdalom és vérzések meg 600 egyéb probléma, amelyeket itt a gyakorin írnak. Mosni és kontrollra járni így is kell természetesen. :) ) 30F

2015. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos... Nekem is már ez eszembe jutott h az összes fogam "mű" legyen... De annyi pénzem nincs, meg még csak 26 vagyok, nem szar a helyzet nállam snnyira... még... Túl sárgás, meg folyamat van valami (gyulladás, vérzés ilyesmi), de még nem cinkes annyira!!!!
2015. máj. 3. 15:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig napi 3x mosom, de "genetika".... meg kiskölyökként féltem a fogorvostol ugyanis aki általánosba vlt fogdokim az nemcsak embereket hanem osztályokat is kinzott!!! Meg hiába mentem el maszekhoz, rendbe tudta hozni, de ugye az idő...
2015. máj. 3. 15:24
 6/7 saucony ***** válasza:

" azért itt számolj majd ez 5-6 év múlva azzal, hogy ezeket ki kell szedetned és ÚJRA kezdened. továbbá a mini impantátum nem csontosodik a csontoddal, ezért a csontsorvadást sem állítja meg.. na ezért ennyi az ára"


ez mekkora fasz.ság.. miért kellene 5-6 év múlva kiszedetni? 20 évig minimum bent lesz az.. erre garanciát vállalnak. a csontosodás is beindul tőle mivel terheled az állkapcsot.

2018. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nagyon át kell gondolni, mert ahogy itt is leírták kockázatos és nincs garancia de a pénz miatt könnyen és felelőtlenül is beteszik, ha indokolt, ha nem ha megmarad ha nem. Ha nem szeretnél implantálni olyan dokihoz kell menni aki nem csinálja, mert különben a menthető fogakat is kihúzzák, ha látják, hogy van pénz... Bocsi de nekem 3,200.000 forint volt és már kiszedték mert nem sikerült, de garancia nagyon nincs, meg amikor már átéled a kínok kinját, akkor nem biztos, hogy vállalod újra, hiszen ami egyszer el volt cseszve... Persze minden doki újra csinálná hiszen a milliók azok milliók...
2023. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!