Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ez, foggyökér gyulladás?

Mi lehet ez, foggyökér gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom látatlanban nehéz tanácsot adni, de szerdára kaptam időpontot a fogorvoshoz és addig szétvet az ideg.


Fogaim rendbe lettek téve két hónapja, bal felső kettest és hármast is újratömték. Minden oké volt, egészen tegnapig amikor is egy puha fánkba harapáskor éreztem egy kis fájdalmat az első fogaimnál. Sajnos ez után is bármit ettem, ráharapáskor tompa érzés volt a kettes fogamban. Sosem éreztem még ilyet, volt már gyökérkezelve fogam de akkor éles fájdalom volt ráharapáskor.


Megnéztem a tükörben és mintha az 1-es és 2-es fogam között az ínyen lenne egy kis dudor. Nem nagy, igazán meg se tudom mondani 100%-ig hogy az eddig nem votl ott és tényleg egy duzzanat.....


Azóta is alaphelyzetben érzem hogy a kettes fogammal valami nem ok..... teljesen kikészültem, most volt az egész fogsorom szépen rendbe téve erre pont egy első fognál újra valami előjön!!!! :(((


Szerintetek? Én már látom magam előtt a gyökér rezekciót....



2015. máj. 4. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mélyre tömtek, és az ideg nem tolerálja jól. Lehet, hogy múló érzékenység, de akkor érdekes, hogy miért két hónappal a tömés után érzed.

Az alaphelyzetben érzett fájdalommal ne törődj, azt beképzeled. Annyira idegelsz a fogad miatt, hogy beképzeled a fájdalmat. Fogakkal különösen könnyű ezt tenni, egyszerűen érzed, mert rá koncentrálsz.

Szóval hagyd abba. Foglalkozz intenzíven valami mással, lefogadom, hogy közben nem fogod érezni.

2015. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtató választ! :)


Párom is azzal próbál nyugtatgatni, hogy lehet "csak" ínygyulladás, és nem is a fogam fáj hanem az íny.

2015. máj. 4. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy mélyre tömött fogam, és néha (pár havonta) érzékeny lesz körülötte (az aljánál) az íny. Aztán elmúlik. Anno a doki nem végzett rajta gyökérkezelést, azt mondta, ha sok bajom lesz vele, majd akkor. És jól döntött, mert azóta is jól van a fogam. Gondolom, azért a tömés közel van az ideghez, ezért néha "rosszalkodik", de ennyi.

Talán nálad is ez a helyzet. Ameddig csak lehet, tűrd el az érzékenységét. Nyilván ha begyullad, akkor nincs mit tenni, de kerüld a gyökérkezelést, amíg lehet, mert úgy meghosszabbítod a fogad életét.

2015. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem elmúlik!


Ráadásul szerintem ez a fog nem is olyan mélyen tömött, nem volt rajta nagy lyuk.

2015. máj. 4. 10:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerdán egyébként panoráma röntgenre is elő vagyok jegyezve más miatt, de gondolom erre a problémára is fény derül akkor, látszania kéne...
2015. máj. 4. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gyökérrezekció kellene, talán csak gyökérkezelés, ha a fog melett az ínyeden van egy pukli, akkor lehet a gyökerénél gyulladás.
2015. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!