Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fogkorona. Mi várhat rám?

Letört fogkorona. Mi várhat rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Péntek este van, és miért ne pont most... Letört az 1 db. fogkoronám amit kicsivel több mint egy éve csináltattam... Mi várhat rám? A fogamat éppenhogy látom mert az orvos olyan kicsire csiszolta le hogy nem maradt belőle szinte semmi... Lehet erre még koronát tenni? :'( Egyáltalán járt már valaki így? :'(


Nagyon beparáztam, valaki segítsen :'(



2015. máj. 8. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha megvan a koronád, ugyanazt vissza lehet ragasztani, én is így jártam, mint te. Simán visszaragasztotta, de nekem 4 évet bírt ki. meg kell nézni, hogy amire rátette a koronát az jó-e, rá lehet-e tenni vissza. Ha nincs meg a korona, újat kell csináltatni.
2015. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, megvan, de irgalmatlanul csúnya a korona alatti fogrész ami maradt... Emiatt nem vagyok benne biztos, hogy vissza tudja tenni...
2015. máj. 8. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Sajnos elképzelhető akkor, hogy tovább romlott az a fogad és azért vált le. Be lehet építeni egy csapot, ami megtartja a koronát, nekem is így lett megoldva. Ameddig a gyökere jó, addig fel lehet építeni a fogat. Biztosat, csak a doki tud mondani, keresd fel mihamarabb.

2015. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nemtudom miért de a koronámból egy kis csavar áll ki... Az normális? Egyáltalán annak szabad ottlennie?
2015. máj. 8. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Hú, ehhez annyira nem értek, találgatni meg nem akarok. Nekem nincs benne ilyen az biztos. Tedd el, mert szerencsés esetben nem kell újat csináltatnod, mást nem tudok javasolni.
2015. máj. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
remélem :'( köszönöm.
2015. máj. 8. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha egy kis csavar állt kia a koronádból, akkor csapos fog volt, ha beletört a csap, akkor húzás lesz, ha egyben kijött, akkor talán még meg lehet újra csinálni.
2015. máj. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A csap egyben jött ki vele mert hegyes a vége.
2015. máj. 9. 15:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Még valami: Ha aztmondja h húzás lesz, én nem akarok koronákkal pótoltatni... Fogbeültetést szeretnék... Egy ilyen kb mennyibe kerül? Egyáltalán melyikkel járok jobban? Híddal vagy beültetéssel?
2015. máj. 9. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a beültetéssel, mert nem kell tünkretenni, lecsiszolni ép fogat. Az áralk eléggé különbözők, keress rá fogbeültetés címszóval, ki fog jönni egy csomó hírdetés, de százezres tétel. Viszont az nem készül el azonnal, a húzás után is kell várni, bár van olyan technika is, hogy rögtön beépítik, és a beültetés után újabb 3 hónap a műgyökérre (ugyanis nem fogat ültetnek be, hanem műgyökeret) a korona.
2015. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!