Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon könnyen romlanak a fogaim? Rendszeres ápolás és odafigyelés mellett is.

Figyelt kérdés
Napi 2x mosok fogat alaposan, ezen kívül szájvizet is használok fogmosás után és fogselymet is. Fogorvoshoz is gyakran járok, mégis egyre több lyukas fogam lesz, sőt van olyan fogam, amiből le is tört egy kis darab. A túl sok kávé lehet az oka, hogy ilyen könnyen romlanak? Vagy vitaminhiány?
2015. máj. 15. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Genetikai kérdés is, örökletes is lehet a probléma. Van, akinek a legjobb szájhigéné mellett is romlanak a fogai, van, akinek annak hiányától sem. A kávé max elszínezi szerintem. Esetleg ha sok cukros és savas dolgot eszel, az gond lehet. És moshatsz 3x is fogat nyugodtan. A fogkövet meg szedesd le félévente legalább.
2015. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Genetika, nálunk pl egyik öcsémnek egy tömött foga van a másikak egy sem, nekem 10en felül,és folyamatosan lyukadnak, már két húzáson és pár gyökérkezelésen is túl vagyok,én havonta járok fogorvoshoz, a fogkövet is gyakrabban szedetem,az ínyem nagyon hamar gyullad, erre szedek vitaminokat, lézeres kezelést is de ennek ellenére nagyon rosszak a fogaim.
2015. máj. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet pl. pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy gond is. ez alaposabb kivizsgálást igényel.

mert kalcium-magnézium anyagcserezavar is lehet, amit a sima kalcium-magnézium vérvétellelet nem mutat ki.

és ez lehet pm-mellékpm zavar, ahogy írtam. ahhoz hormonvizsgálat kell, elég komoly.

kalcitonin meg még nem tudom mi, nem vagyok orvos.


a másik dolog, hogy d vitamin hiány is lehet.

simán kávétól nem romolhat.

cukrokat, eceteket, mustárt stb. kerülni kell. étkezés után minimum fél órát várjál a fogmosással.

2015. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor a kávé kilőve. Nem rendes kávét iszok egyébként, csak Nescafét, meg ilyeneket, ami azért elég sok cukrot tartalmaz.
2015. máj. 15. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!