Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aki ütötte már meg a fogát,...

Aki ütötte már meg a fogát, mekkora rá az esély, hogy elhalhat a fog, vagy még megúszható?

Figyelt kérdés

Ráadásul,alulról ütöttem meg a fogaimat,tehát nem a felületét,hanem a gyökér felől.

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2015. máj. 16. 16:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam hogy elhalhat a fog.Verték már ki edzés közben fogamat, kiskoromban elestem és a fogam bevertem a betonba de csak letört egy darab és semmi más baja nem lett.
2015. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Komolyan? Jaj,az nagyon jó lenne akkor,ha én is megúsznám... Hát,nekem doki mondta,hogy még 3 hónapot várjak,hogy mennyire sérültek,az erek idegek,amik ugye a fogat is ellátják .És neked fájt utána a fogad? Mert nekem igen,de a doki szerint ez normális,egy ilyen ütés után. Köszönöm egyébként,hogy írtál!
2015. máj. 16. 16:50
 3/25 anonim válasza:
Nekem egy biciklibalesetben letort az elso ket fogam fele..szo szerint beleharaptam az aszfaltba..masnap a doki kipotolta es semmi baja nem.lett..kicsit be volt gyulladva de ez szerintem termeszetes..
2015. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Jó neked,hogy így alakult.Nagyon reménykedem én is. Nekem azért fájdogált egy pár órán keresztül,rendesen.Nem is beszélt arról a doki,hogy elhalhat? Meg hát nekem kicsit át is rendeződtek alul a fogaim,az ütés következtében,érzem,bár a röntgen nem mutatott ki jelentős éltérést.Szerintem lehet,hogy szükségem lesz fogszabályzóra is.

Köszi,hogy írtál!

2015. máj. 16. 18:36
 5/25 anonim ***** válasza:

Az teljesen más ha a fog koronájából törik le vagy a gyökér körüli szövetek sérültek. A törést az szépen fel lehet építeni (vigyázni kell vele, mert így is törékenyebb lesz mint a többi fog).

Viszont ha a gyökérnél van repedés vagy a gyökércsúcs kimozdult a helyéről, akkor előfordulhat hogy elhal a fogbél. Tehát igazán akkor van rá komolyabb esély ha az ütés következtében mozgatható lesz a fog. Amíg nem szürkül el, addig életben van a pulpa és szükség esetén meg is menthető sínezéssel (ilyesmivel a paradontológus foglalkozik leginkább).

2015. máj. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan ezekre gondolok én is... Félek,hogy ott van valamilyen repedés.:( Néha hallok recsegő hangokat,ha nagyon kinyitom a számat,vagy ásítani próbálok(amit nem igazán tudok még) Orvos szerint ,az nem lehet a fogam,de szerintem ,igen. Hidegre még érzékeny volt,hála Istennek,doki csinált ilyen vitalitás vizsgálatot.Néztem azt is,hogy van ott az állban valamilyen ideg,amihez nekem elég közel volt a sérülés,ami ellátja az alsó fogsort.
2015. máj. 17. 13:46
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként,panoráma röntgent csináltak róla egyből,de nem tudom,azon látszódnia kellett volna? Ezt a recsegő hangot a beleset utáni első reggelen hallottam,de simán lehet,hogy akkor repedt még csak ott szét valami,nem?
2015. máj. 17. 13:48
 8/25 anonim ***** válasza:

A mozgásra való recsegés inkább az állkapocsra vagy az ízületére utal. Lehet hogy az ütéstől kimozdult majd visszaugrott a helyére. Ez pihentetéssel rendbe jön, egyébként ha törés vagy repedés lenne, az látszódna a röntgenen.

Az ütés az idegeket is megbolygathatta, ezért lehet hidegre érzékeny a fogad. Ez akár egy hétig is fennállhat, addig figyelj oda fokozottan a szájhigiénére. Ha nem múlik el, akkor kellene egy másik röntgent is csinálni, hátha homályos az előző és nem látszik a repedés. De ha hideget érzel vele akkor tutira nem halt el a fog.

2015. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem,az olyan jó lenne,ha tényleg nem halna el. Az a baj,hogy az egyik,kopogtatásra picit érzékeny...
2015. máj. 17. 17:03
 10/25 anonim ***** válasza:
Èn az első kettőt ütöttem be,kicsit el is mozdultak rà pàr hètre az egyik rózsaszínesre vàltott elhalt gyökèrkezelni kellett.ìgy màr nem mozog de elszürkült hèj kellett rà.
2015. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!