Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magán fogorvosi rendelő, ahol...

Magán fogorvosi rendelő, ahol készítenek még amalgám-tömést?

Figyelt kérdés

Biztos furcsa ez a kérdés, mert mindenki szabadulna tőle, akinek ilyenje van... Én viszont az előnyeit nézem; nagyon félek a fogorvostól, ha rászánom magam valamilyen kezelésre, akkor nagyon tartós megoldást szeretnék. Volt tapasztalatom fehér színű fogtömésben, nem vagyok tőle elájulva. Tudom több féle van abból is, de ha egy mód van rá akkor inkább a hagyományosra szavazom. A neten nem találok ilyen rendelőt, de az is lehet hogy ezt így nem hirdetik az oldalaikon.

Előre is köszönöm aki tud valamit segíteni ebben!


24/F



2015. máj. 20. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az amalgámot már nem használják, mert rákot okoz.
2015. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az amalgám nem okoz rákot, ez hülyeség. Higany van benne, ami nagy koncentrációban és mennyiségben mérgező. Viszont az amalgámban messze nincs annyi higany, hogy az bármilyen kárt okozzon a szervezetnek. Az egyetlen hátránya, hogy nem fehér és a fogat is elszínezi.

Egyáltalán nem vonták ki a forgalomból, csak a fehér tömések kiszorították a piacról. Annak ellenére hogy egyes új fajta tömések mérgezőbbek és keményedéskor zsugorodnak - vagyis rést hagynak a tömés szélén, ami aztán elszuvasodik (milyen jó: lehet tömést cserélni).

Keress olyan fogorvost, aki alapellátásban is dolgozik, neki talán van amalgámkeverője.

2015. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na én vagyok a 0%-os, nem fogok utánanézni, hogy mit okoz és mit nem, viszont a kerületi sztk-ban is kicserélik az amalgám töméseket, ennek azért lehet valami oka, ha alapellátásban is cserélik fehér tömésre. Szerintem senki nem dolgozik ezzel az anyaggal. De ha mégis ez kell neked, akkor hívd fel az összes fogászt a környezetedben, aztán hátha találsz valakit.
2015. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálok keresni akkor valaki ilyet, aki még dolgozik vele.

Hogy az amalgám rákkeltő hatású ez nem igaz, a higany tartalma miatt lehet mérgező de ez is erősen vitatott mert vagy 100 éve használják és senkinek nem lett Hg-mérgezése tőle.

A második válaszolót osztom, ez a bajom nekem is ezekkel az új műanyag tömésekkel, nem szeretnék 3-5 évente újratömetni. Hátsó rágófokba kellene a tömés, tehát esztétikailag nem okozna semmilyen problémát. Első fogakba nem rakatnám be az amalgámot, mert tényleg ronda.

Az arany tömés lenne a legtartósabb, csak nincsen 60ezer forintom + aranyár egy ilyenre.

2015. máj. 22. 07:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Most találtam, az árlistájukon fel van tüntetve az amalgám tömés is, ú. h. biztos alkalmazzák:

Qualy-dent Bp. Ferenciek tere 3.

2015. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ennek azért lehet valami oka, ha alapellátásban is cserélik fehér tömésre"

Naná hogy van oka: ugyanis az alapellátásban dolgozó fogorvosok 90%-ának saját cége van, tehát az oep nem az alkalmazójuk, hanem a működtetőjük. Ez azt jelenti hogy nincs fix havi bérük, az oep a havi elszámolásukért fizet. Tehát minél több (főleg esztétikus) tömést csinálnak meg, annál többet kapnak (vannak persze korlátok, hogy ugyan azt a fogat ugyan azon felszínen nem lehet egy éven belül újratömni).

Emellett könnyebb a fehér kompozitokkal dolgozni, mert már a rendelőben megköt az anyag, az amalgámnak viszont több idő kell. Van akinek ehhez nincs türelme meg ideje, főleg ha a bejegyzett betegek mellett még húsz akut is van a váróban.

2015. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ráadásul a munkahelyemhez is közel van, mondhatni majdnem ugyanott. :)

2015. máj. 22. 21:21
 8/9 anonim válasza:

Az amalgám: mérgező, vagy nem?


[link]

2015. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyébként az esztétikus kompozit (fehér) tömőanyagok hatalmas fejlődésen estek át köszönhetően a népszerűségüknek, így már jó eséllyel nem kell őket sűrűn cserélni.
2015. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!