Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog csira hiany?

Fog csira hiany?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a. kerdesem hogy a felso jobb 2.fogam (bocsanat ha roszzul fogalmaztam) fog csira hianyos . Allitolag es emiat nem no tovabb.. Erre van valami gyogymod hogy nojjon tovabb? Vagy gyogyszer ? Nem szeretnem megmuteni.. :( 13 eves lany vagyok
2015. máj. 26. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A csírahiány azt jelenti hogy a csontban nincs, nem volt és nem is lesz csíra, amiből a fog lesz. Magyarul nincs mit gyógyszerezni, nincs minek tovább nőni vagy műteni, egyszerűen genetikai okokból alapból hiányzik az a fogad. Egyébként nem olyan ritka eset, elég gyakran előfordul hogy egy fogcsoport utolsó tagja hiányzik. Ezek lehetnek a második metszők (2-esek, mint ahogy neked is), a második kisőrlők (5-ösök) és

a harmadik nagyőrlők (8-asok, vagyis a bölcsességfogak).

Esztétikailag így is lehet szép fogsorod, de ha mégis feltűnő lenne vagy a rágásban/beszédben zavarna, akkor fogszabályzással a helyére lehet irányítani a szemfogat, amit szépen metszőfog-alakúra csiszolnak.

2015. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom ! Igazabol nem zavarevsebe meg ilyenek csak a mosolygasba .. Mer igy olyan fura mer az a fogam kis picike
2015. máj. 27. 05:47
 3/4 anonim ***** válasza:
De te miről beszélsz? :D ha csírahiányod van, nincs ott semmiféle picike fog. Ha viszont van, az nem csírahiány. Leírták már előttem is hogy mit jelent a csírahiány.
2016. ápr. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az átlagnál kisebb a fogad :) Nekem egyik felén csírahiányos a második metsző, azaz nincs. Másik felén van, viszont a fogorvos is mondta, hogy az átlagnál jóval kisebb. Ez ilyen, nagyobb már nem lesz, örülj annak hogy egyáltalán van. Ha nagyon zavar, akkor rakass rá koronát vagy pótoltasd ki akkorára amekkorára akarod.
2019. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!