Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen vitamin-hiány, ha az...

Milyen vitamin-hiány, ha az íny nagyon vérzik fogmosás után?

Figyelt kérdés

Csak 3-4 napja kezdett el, abszolút hirtelen, viszont nagyon. Azaz nem csak kicsit véres a nyál, hanem jóformán csak vér jön fogmosás után :(

Nagyon durva és ijesztő, de mi okozza???


Mitől van?


2014. nov. 8. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem vitamin hiány, hanem be van gyulladva a fog olyankor és azért szokott vérezni. Legalábbis nekem ezt mondta a fogdoki. Szerintem amint tudsz, menj el vele a fogorvoshoz. :)
2014. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Q10 tabletta jó erre, és C vitamin, de fogorvosnak is mutasd meg.
2014. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt gyulladás, ínysorvadás és hasonló kellemes dolgok okozzák, nem vitaminhiány. Az nem egyik napról a másikra okoz ilyesmit, és ezt már nem oldja meg néhány vitaminos pezsgőtabletta. Hétfőn első dolgod a fogorvos legyen, de az ügyelet sem elvetendő talán. Legalábbis szerintem még szeretnéd megtartani a fogaidat, ugye?
2014. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
naná meg szeretném, eddig kifogástalanok a fogaim, valamennyi megvan stb, viszont tényleg egyik napról a másikra jelentkezett ez a nagy vérzéses dolog, úgyhogy érthetetlen akkor.
2014. nov. 9. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
C vitamin hiánynak vannak ilyen tünete.
2014. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi, na azt tömöm magamba, napi 1500 mg-ot általában, 3 részre osztva
2014. nov. 10. 09:03
 7/7 anonim válasza:
Nekem nagy dózisú b3 vitamin szedés után csökkent, plusz a c vitamint is ettem.használj puha sörtés fogkefét és gengigelt.
2014. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!