Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sürgős! Mielőtt felrakják a...

Sürgős! Mielőtt felrakják a fogszabályzót kell valamit csináltatni a fogakkal?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és fel akarjuk rakatni a fogszabályzót (állandó) és csak 1 hetet töltök itthon és az lenne a kérdésem hogy fel tudják-e rakni egy napon úgy hogy utána csak be kelljen állítani.

2015. jún. 2. 16:40
 1/5 anonim válasza:
Szia:) hát nekem a múlt héten húzták ki 2 fogamat előtte héten négyet! Lassan pedig megyünk a fogszabályzós orvoshoz:) úgyhogy szerintem nem, ez attól függ kell e valamit csinálni ennyit tudok segíteni mert még én se vagyok a témába:) 14/L
2015. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Előtte kell egy státuszfelvétel, op és teleröntgen, lenyomatvétel (ebből mintát csinálni), kezelési terv. Aztán ha eldőlt hogy milyen készülék kell, akkor azt vagy fogtechnikussal el kell készíttetni vagy ragasztottnál szeparálni kell és két nap múlva lehet ragasztani. De ugye nem képzeled hogy majd az orvos lemondja a programjait csak hogy neked egy hét alatt fent legyen a fogszabid?
2015. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt szerintem lehetetlen. Az előző jól mondja, kellenek röntgenek, lenyomatok, aztán konzultálás a dokival, az ár megbeszélése miatt, stb, aztán nálam 2x3 napig tàgítógumik voltak a fogaim között, mert nem fért volna be a fogszabályzó hátsó gyűrűje. Nekem 1 hónap volt a procedúra a döntéstől a felrakásig.
2015. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát, minden eset más, de ha a mintavevés óta jelentősen változott a fogsorod (pl.:kinőtt egy a kiesett helyére, nagyon sokat nőtt az egyik, stb.)akkor csinálnak vele valamit, de ne aggódj!Nekem kiesett egy mintavevés óta, és csak beillesztettek valami gumit, amit nem is érzek, és néhány fogamból lereszeltek kicsit, ott helyben a felrakásnál.
2015. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tavaly majusban mentunk eloszor a fogorvoshoz. Es iden januarba rakjak fel, nekem lehetseges nem kell fogat huzni de elott sokfele vizsgalatot el kell vegezniuk esetleg konzultalni mas fogorvosokkal es mielott felrakjak egy teljes fogtisztitast vegeznek nalam. Szoval igen, egy het alatt lehetetlen
2015. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!