Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Túlzás volna három havonta...

Túlzás volna három havonta menni fogászati kontrollra? Részletek.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy sajnos több fogamat is el kellett távolítani. Nem azért, mert hanyag voltam, és nem ápoltam, stb.

A fogorvos (magán) is megmondta, hogy vannak emberek, akiknek olyan a fogazata, hogy hiába óvja, védi, ápolja, hamarabb kell eltávolítani belőle. Egyszerűen olyan a minősége.

Sajnos, az eltávolított fogak pótlása is kizárólag csontátültetéssel lehetséges, ami viszont a szervezetemet nagyon megterhelné, ezért a magánorvos is azt javasolta, hogy inkább a még meglévőket igyekezzünk megtartani.


Ilyen esetben érdemesebb akár 3 havonta eljárni kontrollra, ellenőrzésre? Én úgy gondolom, hogy inkább "feleslegesen" menjek el, mint esetleg későn.


2015. jún. 8. 19:57
 1/1 anonim válasza:
Nem tudom, mennyi idős vagy, de úgy gondolom, viszonylag fiatal..aztán javíts ki, hatévedek:) menj mindenképp fogászati szűrésre, inkább gyakrabban. ha sokba is kerül...én sajnos elhanyagoltam, és most borzasztó állapotbn vannak a fogaim, 22 évesen már 3-at is kihúztak...egy tömve:( ha van rá kereted, menj inkább, mert később még többe fog kerülni, és nagyon meg fogod bánni.
2015. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!