Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a legjobb gyógyszer...

Melyik a legjobb gyógyszer fogfájásra? Hogy tudnám elmulasztani vagy enyhiteni?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem szedtem össze magam hogy elmenjek fogorvoshoz de nem tudok aludni rendesen ugy fáj éjszakánként

Algo flex semmit nem ér.

[link]


2015. jún. 9. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig a fogorvos... sztem a vény nélkül kaphatóak közül az Algoflex elég jó. Kérdezd körbe az ismerőseid hova járnak dokihoz, hátha kevésbé félsz ha jó tapasztalatokat hallasz :)
2015. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Demalgon. Sajnos a fogfájás jellegzetesen az a fájás, ami magától ritkán múlik el, legfeljebb, ha elhal a fogideg (rágófognál nem szokott ilyen lenni).
2015. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyre rosszabb lesz, Donalgin a legjobb, de ez csak receptre kapható és ez is csak arra jó, hogy kibírd, míg elmész fogorvoshoz. Ha nagyon gyulladt, akkor lehet nem is kezdenek neki a kezelésnek, vagy húzásnak, hanem kapsz előbb antibiotikumot és csak kb 1 hét után állnak neki, legalábbis velem ez volt. Ne félj, érzéstelenítik és nem érzel majd fájdalmat, de menj el még ma fogorvoshoz.
2015. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rólad készült a kép, akkor gyorsan menni kéne a fogorvoshoz mielőtt még rosszabb lesz. Állkapocsra, csonthártyára is rámehet a gyulladás. Ez sajnos elég ronda így ránézésre.
2015. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogfájás tipikusan olyan hogy egy idő után egyik fájdalomcsillapító sem fog hatni rá. Csak a fogorvos segíthet, illetve a te esetedben szájsebészre lenne szükség - ezeket a fogakat már nem lehet felépíteni.

A jó hír hogy ránézésre krónikus fogbélgyulladásról van szó. Tehát a fogbél még gyulladásban van, de már elkezdett elhalni. Vagyis jól el lehet érzésteleníteni és neked nincs más dolgod csak kibírni a szurit és unatkozni, amíg az orvos kiszedi ezeket a gyökérmaradványokat. Közben pedig gondolkozhatsz a fogpótlásról.

Abszolút nincs mitől tartanod, ha most belekezdesz (a sebgyógyulást beleszámolva) a nyár közepére már lehet egy szép új fogsorod. Sok sikert!

2015. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andyka09910622 válasza:

Először is, bár idegen vagyok, de azt mondom nyugodtan elhihetsz nekem mindent amit írok, mert megnéztem a linket és konkrétan ugyan így néztek ki az én fogaim is egészen 1 héttel ezelőttig. Ugyan ezen okokból, egyszerűen én is paráztam elmenni dokihoz és hagytam, hogy ez történjen.... pedig, ha tudtam volna!

Szóval ameddig hülye voltam és kínoztam magam addig Spedifent szedtem. Ez vény nélkül kapható, vízben oldódó pocsék ízű por ami percek alatt hat és használ.

Miután meguntam a folytonos szenvedést és egyre több fogam romlott el (szám szerint 3) nagy nehezen rávettem magam és minden ismerős és ismeretlen véleményére köptem és elkezdtem saját magam egy jó szájsebészt keresni. (ehhez a problémához már szájsebész kell)

Nézelődtem a neten, leírtam a problémáimat és elküldtem több dokinak is. A válaszadók közül Dr. Juhász Péter volt a legszimpatikusabb úgyhogy vele egyeztettem egy időpontot konzultációra.

Ő Bp-n a 11. kerületben rendel, egy nagyon kedves és jófej szájsebész aki nagyon érti a dolgát és brutál hangulatos rendelője van, semmi fogorvos feeling a széken és a műszereken kívül :D (azt nem mondom h olcsón dolgozik, de nekem minden pénzt megér).

A konzultációért egy fillért sem kért, pár nap múlva küldte e-mailben a kezelési tervet és leegyeztettünk az első kezelésre egy időpontot, ami múlt hét szerdán volt.

3 fogamat (bal alsó 6,7 és bal felső 7) kellett kihúzni (illetve az túlzás h húzni, mert mint írtam hasonló állapotban voltak a fogaim, mint neked) szóval inkább kiműteni.

Tele szúrt érzéstelenítővel, amiket alig éreztem, de komolyan! Közben végig nyugtatott, meg kérdezgetett h minden oké-e velem... aztán az alsó kettőt pillanatok alatt kipöccintette, a felső húzósabb volt, meg is kellett fúrni a gyökerét, végül 7 darabban szedte ki és akármennyire durván hangzik az egészből semmit nem éreztem!

Remélem segítettem és egy kicsit biztattalak is!? Hidd el, érdemes elmenni orvoshoz! Nekem most össze van varrva mindhárom fog helye felszívódó varrattal, úgy érzem minden rendben van de ami a legfontosabb, nem fáj!

Ha gondolod szívesen megadom a doktor út elérhetőségét privát üzenetben!

2015. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha fáj, akkor jó eséllyel kikezdte a szuvasodás! (Ha nem, akkor fognyakról lehúzódott az íny.)

Az a helyzet, hogy még akkor is megmenthető, ha a szuvasodás nem jutott elég mélyre és évekig élő fogad lesz (a gyökérkezelt elgyengül, szét fog törni előbb utóbb). Ez egy jó érv, hogy elmenj azonnal fogorvoshoz.

Ha súlyosabb és beért a pulpához a szuvasodás, akkor már nem menthető meg az élete, de nagyon fontos a szakszerű gyökérkezelés elvégzése, mivel a baktériumok elérhetik a csontot, ami gócok kialakuláshoz vezethez (egy fiúnak az agyában lett és elvesztette a negyed agyát) a másik, hogy a csontszövet is fokozatosan fellágyul és a mellette lévő fogaid csak úgy ki fognak esni.

2015. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
2015. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!