Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik ebben az országban...

Létezik ebben az országban olyan, hogy jó fogorvos? Kezdem azt hinni és érezni, hogy nem. Nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Az egész történet ott kezdődött,hogy fogszabályzás miatt az amalgám tömésemet ki kellett cserélni jobb fent egy nagyőrlőn. Debrecenbe az iskola orvos hozzáfogott majd menet közben ahogy csinálta azt mondta,hogy elég mély és szóljak ha fáj mert ad érzéstelenítőt. Bírom a fájdalmat és annyira nem volt vészes így nem kértem érzéstelenítőt.


A kezelést követően pár nappal később mikor találkoztam a doktornővel megkérdezte,hogy nem fáj e mert félt,hogy begyullad és akkor ki kell húzni a fogamat.. 22 éves fiú vagyok. Eddig nem nagyon jártam fogorvoshoz és erről a gyökérkezelésről sem halottam...


1 hónap telt azóta... Néha evés közben éreztem fájdalmat és ahogy teltek a napok egyre érzékenyebb volt a hidegre melegre de ráfogtam arra,hogy biztos a tömés a hibás és még érzékeny a fogam a beavatkozás miatt.

Most ott tartok,hogy múlthét pénteken délután elkezdett borzasztóan fájni. Mivel Ózdi vagyok ezért itt nincs hétvégén fogászati ügyelet.


Ma reggelre gyűjtöttem annyi információt,hogy melyik dokihoz menjek,ki a legjobb. Egy idős úrhoz mentem aki már (gondoltam én) nagy tapasztalattal rendelkezik. Kérdezte mi a tünet és mondtam 1 hónapja tömték. ( itt lehet azt értette,hogy gyökérkezelés is volt) Nem sejtettem mire készül mert csak nézte jobbról balról kocogtatta. Ezután körbeszurkálta érzéstelenítővel aztán kis pihenő és vissza a székbe. Becsuktam a szemem mert nem szeretek semmit látni majd pillanatok alatt már a fogamat cibálta a fogóval. Megijedtem mert nem erre számítottam,de úgy voltam ő már látott pár fogat biztosan tudja mit csinál és ez már nem menthető..

Első fogóval próbálkozott nem tudta kihúzni,jött a második,majd a harmadik. Akkor már rosszul voltam,kis pihenő aztán jött a negyedik fogó. Azzal sem sikerült,majd annyit mondott ezzel Miskolcra kell menni a szájsebészetre.

Mint kiderült utólag,hogy szükségem lenne erre a fogra a fogszabályzás miatt. Így a mai nap még egy másik doktornőhöz mentem. Ő nem csinált vele semmit és azt mondta ír fel egy erős gyulladáscsökkentőt és reméli elfog múlni a fájdalom. Én nem bízok ebben,de nem akarta megcsinálni a gyökérkezelést mert,hogy fiatal vagyok és még lehet menthető a fogam,bár azt nem kérdeztem mi lesz a következménye,hogy így megrángatták és forgatták az ínyemben ezt a rohadt fogat...


Szerintetek mit csináljak? Menjek tovább másik fogorvoshoz aki megcsinálná a gyökérkezelést vagy szedjem be ezt a csernobili atomhulladékból származó mellékterméket? Természetesen most is fáj talán nem annyira borzasztóan de ezt így még egy hétig nem fogom bírni...

Ha esetleg Borsodi vagy Hevesi illető olvassa a kérdésemet szívesen fogadnék valami jó doki ötletet. Elég volt a TB-s kezelésből csak priváthoz megyek de,hogy hova kihez nem tudom...?



Köszi a válaszokat!


2015. jún. 22. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedd be a gyógyszert, hogy levigye a gyulladást, ez akkor is kell ha kihúzzák, vagy ha majd gyökérkezelik. keress egy magán fogorvost, majd ő megmondja, hogy mennyit ártottak a huzogatással a fognak és ki kell-e húzni, vagy meg lehet-e menteni.
2015. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit vársz egy ilyen pesszimista országban? Itt ha valami baja van az embernek (és az mindig van), mindjárt másokat fog okolni vagy ráfogja az időjárásra, kormányra és egyebekre.

Tömés után egy hónapig érzékenység bőven belefér. A spontán fájdalom már nem. Az idős doktorúrnak elmondtad hogy fogszabályzásra kell a fog? Megkérdezted tőle hogy mit szándékozik tenni a foggal? Nyilvánvalóan hibázott: nem kérdezett ki megfelelően és valószínűleg azért küldött szájsebre mert felrémlett neki hogy hátha gyökérkezelve volt (az ilyet nem egyszerű kiszedni).

"Mint kiderült utólag,hogy szükségem lenne erre a fogra a fogszabályzás miatt." Na várjunk csak! Először azt írtad hogy eleve a fogszabályzás miatt kellett tömést cserélni a fogban, most azt mondod hogy UTÓLAG derült ki hogy kell a fog? Ha ezt nem közlöd egyértelműen az orvossal, akkor nem csoda hogy félreérti. Lehet hogy azt hitte hogy ki akarod húzatni (merthogy fáj), és utána akarod fogszabályzóval összehúzatni a két szomszédos fogat!

Nem csodálom hogy nem kezdtek bele a gyökérkezelésbe. Még mindig benne van a pakliban hogy csak a tömés bolygatta meg az ideget és pihentetéssel meg gyógyszerkúrával rendbe jön. Egyébként ha nem volt reccsenés, akkor nem lesz következménye a beavatkozásnak.

A gyógyszerfóbiáról: nyilván minden gyógyszer méreg amit az orvostudomány talált fel, de a kukutyinból származó névtelen cigányjós asszony varázsfőzete mitől lenne más? Ja és hogy ne lepődj meg: csak a varázsfőzetek, gyógypuszik és a fájdalomcsillapítók hatnak azonnal, a gyulladáscsökkentőnek kell 3-4 nap.

Ha azt hiszed hogy a körzeti rendelőkben mások dolgoznak, mint maszekban, akkor nagyon el vagy tévedve. A különbség annyi hogy maszekban pénzéhesebbek (ha nem fizetsz eleget, mehetsz a fenébe), a körzetis meg eléri hogy a maszek rendelőjébe menjél.

2015. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A jó szakemberek és orvosok része külföldre megy a kevesebb affinitással rendelkezők pedig maradnak. Nem minden esetben van így de nagy a valószínűsége


Egy szóval sem mondtam,hogy az orvosok a hibások,hisz két emberen múlik minden.


13 éves koromban már volt egyszer fogszabályzóm.

Akkor valóban az orvos hozzáértetlensége és durvasága miatt hagytuk ott az egészet! Ha lenne pénzünk és időnk nyugodtan beperelhetnénk félrekezelés miatt... de ez egy másik sztori és az én gondom.. Amikor az egyik fogszabályzós szakorvostól azt hallom a saját fülemmel,hogy "ki volt ez az idióta aki a két legfontosabb fogadat kihúzta felülről" akkor ott a baj már nem kicsi. Az elmúlt időszakban hét fogorvos keze alatt mentem át plusz a SOTE arc/állcsont klinika igazgatója vizsgált meg az állcsont eltérések miatt.


Nagy úr a félelem és kevésbé mer az ember bátran magabiztosan beszélni egy fogorvossal. Én sem beszéltem érthetően utólag beláttam. Hála Istennek nem volt semmilyen reccsenés,roppanás.

Legyen igazad és a gyógyszeres kúrával pihentetéssel jöjjön helyre ez a beteg fogazat!


Azt ugye Te sem gondoltad komolyan,hogy azt mond nincs különbség a maszek és TB-s alapon működő fogorvosok között??!! Ahol fizetsz ott teljesen másképp bánnak veled.. Nem futószalagszerűen jönnek az emberek,sokkal közvetlenebb,kedvesebb az orvos. Az ellátás és szolgáltatás messzemenően összehasonlíthatatlan.

2015. jún. 22. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért a fogorvosok között (most nem csak a tb kontra maszekra gondolok) is óriási különbségek vannak. A SOTE-sok nem tudnak elrugaszkodni a tankönyvi leírásoktól, ami nagy hiba ha azt szeretnénk hogy az orvostudomány fejlődjön. Én már hallottam olyan esetről hogy egy 18 éves fiatalnak a felső hatosánál gyökércsúcsi gyulladása volt. Fogszabályzáson pedig az egyik szakember azt tanácsolta neki hogy húzassa ki és akkor majd a szomszédos fogakat majd ő a helyére rendezi (amúgy is kellett neki fogszabi). A másik friss diplomás maszek klinikán dolgozó fogorvos pedig ettől kiakadt hogy hát a hatos a legfontosabb fog, azt minden áron rezekálni és gyökérkezelni kell. Igen ám, de azt senki nem mondja el a betegnek hogy a rezekálást az esetek nagy részében ismételni kell, mert kiújulhat. Illetve hogy a gyökérkezelés átlagos élettartama 5 év, utána egyszerűen eltörik (nagyon ritka hogy élete végéig kitart, főleg ha fiatalon csinálják). Miért is mondanák el? Hiszen így fizethetsz egy rezekálást, gyökérkezelést akár többször is, fogszabályzást, majd öt év múlva egy csontban feltárást (mert a törött gyökérkezelt fogat csak így lehet kiszedni) és egy implantátumot.

Szerintem igazán akkor van értelme a gyökérkezelésnek ha mellette foghiány van (vagy várható paradontális betegség miatt), mert erre lehet tenni egy stabil koronát.

2015. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fogorvosnak tanulsz vagy csak spontán ennyire benne vagy a témában? :)
2015. jún. 23. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fogdokim épp hogy Németországból jött ide és a jó kis németekről gondolt precizitásával is dolgozik :) Mondjuk húzni is csak akkor húz, ha vészhelyzet van, és nálam az még nem volt, pedig voltak már félelmeim.


Szóval én is csak azt tudom mondani, amire nélkülem is rájöttél, hogy csak magánhoz menj és tényleg csak olyanhoz, akivel kapcsolatban jók a tapasztalatok.

Sajnos ugyan én nem Miskolc környékén élek, így konkrétabban segíteni nem tudok, de szerintem higgy abban, hogy van még jó fogorvos, keresgélj a neten és kívánom, hogy mielőbb járj sikerrel!!

2015. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!