Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet még menteni a...

Meg lehet még menteni a fogaimat, vagy milliókat kell költenem fogimplantátumra?

Figyelt kérdés
A fogaim rohamosan romlanak, hiába mosom őket. Már gyerekkoromban is sok rossz fogam volt, mára viszont úgy veszem észre, hogy alig maradt ép. Amiket betömettem, azok is tönkrementek, elvékonyodtak és letörtek. Ez azért van, mert alapból rosszak a fogaim, vagy miért? Van még valaki így? Ha igen, hogy oldottátok meg ezt a problémát? Hogy működik a fogimplantátum beültetése? Minden tapasztalat érdekelne.

2015. jún. 23. 22:09
 1/6 jackson666 ***** válasza:
Genetika.. vagy vitaminnhiány kalcium stb.. sok szénsavas üditő cukor csoki..
2015. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedj vitamint, főleg kálciumot és c vitamint. Egyébként nálam is ez a helyzet, plusz az ínyemmel is gondok vannak. Ahogy nézegetem, az ínyem már sokkal jobban néz ki, a fogakról lehet korai lenne nyilatkozni, de legalább a vitaminszedés óta nem kellett tömni egyet sem. És tényleg ne igyál szénsavas üdítőket, főleg kólát ne. Ha kibírod, édességet is minél kevesebbet, ja, és használj fogselymet!
2015. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek jó ötletek. Most azon imádkozom, hogy ne kelljen egyik fogamtól se megválni, és ha ez megvan, akkor ez lesz.:) Az édességek nagy részéről, például a csokiról le is mondtam pont emiatt. Kólát mát évek óra nem iszok, szénsavas üdítőt is csak nagy ritkán.
2015. jún. 24. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló van egy-két fogammal. Sörözni azért ugye lehet néha?
2015. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 Szerintem se dohányozni, se sörözni, se cukros italokat inni, semmit nem lehet.
2015. jún. 27. 12:33
 6/6 anonim válasza:

Az alkoholizálás (rendszeres) és a dohányzás nagymértékben csökkenti a fogak élettartamát.

Állítólag az genetika, hogy milyen ellenálló. Ez kb 50%-ban határozza meg, a többi 50%-ban az életmód illetve a tisztán tartás. Nem elég a fogmosás. Fogselyem! Nagyon-nagyon fontos. Szájvíz. Lehetőleg csak is alkoholmenteset. Ajánlom az aminfluoridos elmex szájvizet. Nagyon jó, és véd a fogszúvasodástól is.

A nem fordít rá az ember kellő figyelmet, akkor sajnos hamar meg lehet a baj. (ezt is ember válogatja, kinek milyen ellenálló a fogazata illetve az ínye) Ezek fogorvosok mondták nekem, azért írom.

A fogimplantátum röviden: érzéstelenítő után megvágják az ínyt, lenyomkodják a csontról. A csontot megfúrják különböző méretű fúrófejekkel. Majd betekerik az implantot. Vissza varrják az ínyt. Alsó állkapocsnál 3 hónapot kell várni, felsőnél 6 hónapot, hogy becsontosodjon. Majd újra megnyitják az ínyt, az implantba csavarják a felépítőfejet. Majd ennek is gyógyulnia kell. Utána lenyomatot vesznek. Elkészítik a koronát, és rácsavarják. És úgy kell tisztítani utána életed végéig ahogy a doki mondja. (Pl fogselyem!!) különben az implantot is el lehet veszíteni. Hamar.

2016. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!