Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Több napja tartó ínygyulladásnál, arcfájdalomnál mi a teendő?

Úgy látom a bölcsességfogam hátul jön ki és az nyom mindent,kicsit a torkom is fáj tőle. Mit tudok csinálni? Volt egy nap amikor nagyon nehezen tudtam enni is mert úgy fájt a szám, de mostanra már csak begyulladt állapot van.

Keress kérdéseket hasonló témákban: íny, gyulladás, fogak, száj, ínygyulladás, arc, bölcsességfog

2015. jún. 26. 14:25  Privát üzenet  

A válaszok
Fogorvos vagy szájöblögető (Corsodyl vagy Cholhexamed)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2015. jún. 26. 14:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De amíg nem nő teljesen ki addig nem is lehet hozzányúlni nem? strepsils, suspensio terpini pl. jó?

# 2/8Időpont 2015. jún. 26. 14:49 Privát üzenet

Menj el fogorvoshoz, meg kell röntgenezni, hogy nincs-e gyulladásban a fog. Ha csak az íny, akkor azon is lehet segíteni.

Addig is öblögess Phlogosol, sós víz is jó, suspensio terpini az egy köhögéscsillapító, nem öblögetésre való.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2015. jún. 26. 14:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom de az torokra jó szokott lenni. Most már csak hétfőn tudok elmenni orvoshoz sajna. remélem hétvégére kicsit jobb lesz.

# 4/8Időpont 2015. jún. 26. 14:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bár eléggé konstansnak tűnik a gyulladás. tegnap nem mentem el háziorvoshoz lehet kellett volna.. már 4 napja kb. ilyen.

# 5/8Időpont 2015. jún. 26. 14:56 Privát üzenet
Ügyelet!!!!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont 2015. jún. 26. 15:00 Privát üzenet
Lívia1983 nevű felhasználó válasza:

Én éveken át szenvedtem krónikus fogínygyulladástól,mire most jöttem rá mitöl!Kijött rendesen az egyik bölcsességfogam,a fogorvos meg a gyulladással volt elfoglalva csak.Azt mondta,a fogtorlódásom is a gyulladástól van.Holott kinnt van a bölcsességfogam,arra meg nem szólt semmit.Azért morgott nekem,hogy nem tartottam be a szájhigiéniát,pedig kezelhettem mindenféle speciális gyulladáscsökkentövel,évekig nem múlt el.Aztán mielőtt az első bölcsességfog kinőtt volna, arra figyeltem fel, hogy egyik pillanatról a másikra az egész fogsorom eldeformálódott,az összes fogam előredölt!Magam jöttem rá,miért.A fogorvos nem.Még röntgenre sem küldött el!Ennyit a körzeti fogorvosról!

# 7/8Időpont 2016. jún. 19. 19:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És aztán most mi lett a fogaiddal?

# 8/8Időpont 2016. jún. 20. 10:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kinti (kijáró) macskát tartó gazdik: pontosan hogyan oldjátok meg a féreghajtást, féregtelenítést?
Piros rendszámos gép vásárlása esetén az üzemben tartó nem egy a tulajjal. Nincs törzskönyv, két lapos forgalmija van. Mi a teendő, ha nem tuja igazolni a tulajdonjogot? Műszaki, Biztosítás Ok.
Tulajdonos - üzembentartó jogaival kapcsolatos kérdés. Mi a teendő?
2,5 hete tartó tüszős mandulagyulladás nem akar elmúlni, mi ilyenkor a teendő?
Véleményüket kérném! Fiam adóhátralékát jelzálogozták Most végrehajtással fenyeget a NAV. A lakás négy negyedre van írva, három fiamé és az én részem. Teljes lakásra holtig tartó...
Mi a teendő akkor hogyha van egy Acer Extensa 5220 as notebok-om aminek a képernyő tartó csavarjai kitörtek és nem tudom lecsukni se mozgatni? . Mit lehetne ilyenkor csinálni?...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!