Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után szabad enni...

Foghúzás után szabad enni tortát? Ma kihúzták a bölcsességfogam, és holnap esküvőre megyünk. Ehetek a menyasszonyi tortából? Vajkrémes lesz, és nem tudom, hogy azt szanad-e

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
*Szabad-e :)
2015. júl. 10. 22:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ööö, ha tejes, akkor nem ajánlatos. Vagy pedig ha nagyon óvatosan a másik oldalon próbálod meg rágni. Ezt meg kellene kérdezni egy fogorvostól, nehogy utána begyulladjon vagy valami.


(Fáj amikor húzták?)

2015. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem eltiltott a fogorvos 4-5 napig a tejtől és tejtermékektől.
2015. júl. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem fájt a húzás! Este utána kicsit, de amúgy két perc alatt kinn volt, nem úgy mint az előző bölcsességfogam, ami két órás műtét és hat injekcióig tartott. De az sem fájt csak utána.

Köszi a válaszokat!

2015. júl. 11. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a tejes dolgokat kerülni kell pár napig, mert a benne lévő erjedő baktériumok késleltetik a gyógyulást. Én nem tartottam ezt be és semmi bajom nem lett, bár túlzásba se vittem. Gondolok arra, hogy nem ettem folyamatosan joghurtot, nem ittam tejet, de pl ha borsófőzelék volt, ami tejes, akkor abból ettem. Szóval egy szelet tortàtól nem lesz semmi bajod szerintem.
2015. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!