Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogszabályzót válasszak?

Milyen fogszabályzót válasszak?

Figyelt kérdés

20 évesen fém vagy fehér-műanyag fogszabályozót választanátok.

Én alapvetően esztétikusat szerettem volna, de a fogorvos azt mondta hogy ő inkább a fémet ajánlaná, az jobb lenne az én fogaimhoz. De ha nagyon akarom akkor lehet fehér.

Mivel ez egy elég hosszú távú döntés, szeretném jó átgondolni.


2010. márc. 4. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a fém jobb. Meg sokkal olcsóbb is. Nekem az volt, 22 évesen tették fel, most 2 év után vették le. A munkahelyemen egy ideig piszkáltak vele, de hamar megunták.
2010. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha nem muszáj ne ragasztass gyűrűset. Ma húzták ki a fogam amin a gyűrű volt 7 éve... és nagyon el vagyok keseredve. a mellette levő fog is kilyukadt. amiatt mentek tönkre.remélem te nem jársz így. :(
2010. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam róla hogy "teljesítményében" különböznének, most meg is leptél. Nekem fém volt, semmi problémám nem volt vele, ha úgy gondolod, hogy elbírod viselni, akkor szerintem nem érdemes az esztétikusért ennyivel többet kiadni, elvégre az is látszik, hisz az ív abban is ugyanúgy fém, csak a brikettek látszódnak kevésbé.

Amúgy múltkor jártam pont fogorvosnál és láttam valami újféle állandót (falon egy képen), rá is kérdeztem fogorvosnál csak úgy kíváncsiságból. Azt mondta hogy lényegében ugyanaz mint a fém, kinézetre is, csak kisebbek a brikettek, és nem a fog közepére rakják, hanem amennyire csak lehet az ínytől legtávolabb. Sokkal szebb volt mint a rendes fogszabályzó. Illetve olyan lehetőség is van hogy a fogsor belső oldalára tegyék fel, az ilyenekre kérdezz rá ha érdekel, egy biztos... Én nem adnék ennyi pénzt az esztétikusért! :) 19/L

2010. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!