Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után össze varrva...

Foghúzás után össze varrva mire/mennyire kell vigyázni? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Ki lett húzva egyik fogam fent (a 16-os vagy a 26-es, de ez nem lényeg), és kommunikáció jött létre az arcüregemmel, szóval össze lettem varrva... Azt tudom, hogy foghúzás után mit szabad, mit nem és mit kell, de az összevarrás miatt félek. Azzal kapcsolatban mire kell vigyázni? Mi a teendő, ha van??

2015. júl. 15. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Tejtermékeket hanyagold néhány napig!

Ezenkívül óvatosan egyél vele (amúgy is fájni fog a rágás), nekem még anno azt tanácsolta a fogorvosom, hogy óvatosan feszegessem a számat, hogy ki tudjam nyitni akkorára, mint normális. Talán a trauma miatt ilyenkor ideiglenes és részleges "szájzár" alakul ki.


Varratszedés után sokkal jobb lesz, addig meg ki kell bírni valahogy.

2015. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos tegnap már ettem tésztát, abban meg a hab tejtermék, de vigyáztam, hogy oda ne kerüljön, remélem nem lesz baj. Végül is az evés megy, viszont a szájsebész azt mondta, hogy ne nagyon feszegessem a számat, szóval félek rendesen kinyitni >.< Tehát ez lehet a szájzár...

Köszönöm a válaszodat! :)

2015. júl. 15. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm nekem pont az mondta a fogdoki, hogy sokat nyitogassam a számat, hogy ne legyen szájzáram.
2015. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyik ezt mondja, másik meg azt T_T Neked bevált hogy nyitogattad a szádat?~
2015. júl. 15. 10:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Bevált, az oldja a szájzárat, fájdalmas, de hasznos.
2015. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor talán megpróbálom én is :) Ma amúgy is megyek még vissza egy tömésre, és kénytelen leszek jól kinyitni a számat... Tudja a fogorvos, hogy mi volt a húzáskor, tehát szerintem nem lehet baj.


Köszönöm még egyszer! ^-^

2015. júl. 15. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!