Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart megszokni a...

Meddig tart megszokni a fogszabalyzot? 16L

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap tettek fel a fogszabalyzom. Most csak felul van, egy het mulva teszik fel az alsot. Kb 2 evig kell hordanom.


Az a baj hogy mar ket herpesz is kijott a szamon. Kivul meg belul egy. Es amikor beszelnek, folyamatosan beleakad a szam belso oldala a fogszabalyzoba...elegge fajdalmas.

Amikor pedig mosolygok nagyon vagja belul a szamat.


Nektek meddig tartott megszokni?

Ugye egy ido utan elmulnak az ilyesmik?


Az ekezetekert bocsanat, nem Magyar a billentyuzetem.


A valaszokat elore is koszonom. :)



2015. júl. 17. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan a fogszabályzó piszkálja a szádat, azzal nincs mit tenni, csak megszokni lehet. Esetleg viasszal leragasztani, ha kaptál, bár venni is lehet. Nekem sokat segített. Ha kiáll belőle valami drót, és az vágja a szádat, azzal sem lehet mit csinálni, esetleg ha majd visszamész, megkérheted őket, hogy hajlítsanak rajta, mert azt meg tudják csinálni.

Nekem sokszor kivágta a számat, szép kis mélyedéseket csinált a belső oldalra, ahol csak lehetett. Én viaszoztam az segített.

Teljesen megszokni a fogszabályzót? Huh, ilyenkor bánom, hogy nem vezettem róla naplót. :D Szerintem nekem két-három hónap volt, mire megszoktam, mármint hogy benne van a számban valami, de az elején mindig mikor visszamentünk és húztak rajta, 2-3 hétig fájt az egész. Vagy szúrt, vagy húzta ugye a fogaimat szét. 1 év után már kb. csak 3 napig éreztem a fogak húzása miatt fájdalmat, de fokozatosan egyre kisebb mértékben. Aztán két év múlva már nem fájt mikor húztak rajta.

Jah és lehet hogy csak én vagyok béna, de egy idő után, ugye akkor már nem fájt mikor húzták, hanem rá két hétre kezdett el fájni, szóval ilyen is lehet. :D

Amikor kivágta a számat, az kb 1 hétig fájt mindig, vagy kicsit több, aztán a száj alkalmazkodik.

Nekem mikor először hazajöttünk, konkrétan újra meg kellet tanulnom rágni, irtóra furcsa volt, minta más szájával ettem volna. :D

De lehet mások nem ilyen extém esetek, mint én, lehet neked kevesebb fájdalomba és időbe fog telni. :)

Én három évig viseltem, most éjszakaival éldegélek.

2015. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amikor nekem is meghuztak elso alkalommal szinte alig ereztem valamit. Ma reggel meg ugy elkezdett fajni, hogy amikor osszeer az also fogaimmal bekonnyezek. xD


Igen amugy kaptam viaszt... Radasul piros.:D

Szoval csak otthon teszem be mert amikor beszelek olyan mint ha omlene a szambol a ver.


De amugy a viaszt csak azokra a pontokra kell feltenni ahol szurja a szamat vagy az egeszre? :)

2015. júl. 17. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:

A viaszt csak oda tedd, ahol zavarja. Amúgy pl dm-ben kaphatsz átlátszót, ami kicsit esztétikusabb, mint a piros.


A fogszabályzó ugye kicsit kijjebb áll, mint a fogad, a szádnak hozzá kell szoknia, hogy ott van. Kb a szád ki fog kicsit tágulni, ez kb 1 hónap. Magát a fogszabályzót és a vele járó fájdalmat én 1 hét alatt szoktam meg, ha nagyon fáj, vegyél be fájdalomcsillapítót :)

2015. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem fel eve van felso es mar olyannyira megszoktam h egyik reggel azt hittem nincs ott:Delejen nekem is vagta viaszt raktam oda azthiszem cs egy ket napig kellett hasznalni aztan mar nem is ereztem,elso het nagyon szenvedos volt nekem mert nagyon fajt de aztan fokozatosan elmult aztan mostanra szinte mar nincs is ott :DDMost lett alsom is es meg elegge faj,de mivel tapasztalt vagyok ebbe tudom h el fog mulni..addig meg cs krumplipure meg pudding :D
2015. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 1-2 hónap alatt kb úgy megszoktam, hogy általában el is felejtettem, h nekem is van..:DD ez máig így van :D (1,5 éve) 17/L
2015. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!