Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fekete folt a nyelven? Mi...

Fekete folt a nyelven? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma esti utolsó fogmosàsnál feltünt, hogy a nyelvemen van egy kb 2mm nagyságú fekete folt. Elöször azt hittem valami beszínezte kicsit kapargattam piszkálgattam de nem jött le. Odafigyelek a száj és fogak àpolására, higéniájára, még is mitöl lehet ez? Aggódom!!! Elmúlik magától? Valami betegségre utal? Forduljak azonnal orvoshoz hétfõn? Kérem aki tapasztalt már hasonlót vagy van tippje írja meg!
2015. júl. 19. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet egy egyszerű afta is. Ha fáj/vérzik/növekszik/nem múlik el egy héten belül, akkor menj orvoshoz. Egyébként hány éves vagy? Dohányzol?
2015. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
23 vagyok és nem dohányzom. Köszönöm válaszod!
2015. júl. 19. 00:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Lila, esetenként fekete pöttyök a nyelven: vérpangást mutat, esetleg májdaganatot jelezhet, a foltok nagyságától és a szín árnyalatától függően rákos betegségek különböző fokozatait is mutatja. A fekete nyelv súlyos betegséget jelez.

_____

Nem kell mindent elhinni a googlenak, de keress fel egy magánfogorvost

2015. júl. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!