Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet a rögzített fogszabalyzo...

Lehet a rögzített fogszabalyzoba rendesen beszélni vagy csak pöszén?

Figyelt kérdés

Régebben volt kivehetos fogszabalyzom amit éjjel nappal kellet volna hordanom de az iskolaba szoltak érte mivel alig lehetett érteni hogy mit mondok ezért csak északa hordtam es nagyon pöszén beszéltem benne,majd bele untam es abba hagytam mivel nem volt értelme.

Nem rég voltam fogorvosnal es mondta hogy kene rögzített fogszabalyzo mivel nem jo a harapasom es ha kijön a bölcsesség fogam akkor az egész fogsorom ossze csuszik. Ezért lesz rögzített fogszabalyzom es attól felek hogy ebben sem fogok tudni beszélni es megszokni.

Volt valakinek ilyen tapasztalata hogy a kivehetosbe nem tudott beszélni vagy csak en voltam ilyen szerencsétlen ?

A rögzített fogszabalyzoba rögtön tudtátok beszélni ? Vagy mennyi időbe telik mire megtanultatok érthetően beszélni ?


Bocsi az ekezetekert 12/L



2015. júl. 19. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is attól féltem, hogy pösze leszek, de semmilyen változást nem tapasztaltam, és senki nem is szólt ilyenért. Szóval ne aggódj, rögzített fogszabályzóval rendesen lehet beszélni.
2015. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. júl. 19. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kivehetőst nem véletlenül hívjàk éjszakainak, igazából nappali használatra alkalmatlan. Persze az orvosok nekem is azt mondták, hogy hordjam suliban is, de se enni, se beszélni nem lehet benne. A rögzített nem befolyásolja a beszèdet.


Viszont ameddig a bölcsességfogaidat nem húzzák ki, addig hiába lesz állandó fogszabályzód, amint azt is leveszik, össze fog csúszni.

2015. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem az alsó fogszabályzót feltették eleinte pöszén beszéltem, vagy legalábbis máshogy mint alapból, de ez pár nap alatt elmúlt, meg is szoktam hogy ott van. Már több mint két éve van fogszabályzóm és sokaknak fel se tűnik, nem befolyásolja a beszédemet :)
2015. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kivehetőben tényleg nem lehet, de rögzítettben tudsz majd,nyugi.:)
2015. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amm nincs még bölcsesség fogam
2015. júl. 19. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A rögzített fogszabályzó olyan, mintha ott se lenne. Kicsit az elején fáj, de az pár nap alatt elmúlik. A beszédet semmiben nem akadályozza.
2015. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!