Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes tömés mellett...

Ideiglenes tömés mellett használható erős szájvíz?

Figyelt kérdés
Ma reggel kaptam az egyik fogamba ideiglenes tömést, sajna ebből a fogamból bizonyos idő után kiesik mindig, múltkor például ínygyulladás miatt történt. Nem kérdeztem meg a dokit, hogy mi a helyzet a szájvizekkel, de valamit szeretnék kipróbálni, én Listerinre gondoltam. Ez nem tesz kárt az ideiglenes tömésben? (nyaralás miatt 1 hónapig ki kéne húznom vele)

2015. júl. 20. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
a listerine nagyon erős. én nem használnám sehogy, tönkreteszi a zománcot, ebben biztos vagyok.
2015. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha.. a zománcot? Azt ugyan mi tenné tönkre ami egy szájvízben van? :D A zománcot a baktériumok által termelt sav teszi tönkre, ami a zománcrétegből kivonja a kalciumot. Tudtommal a Listerinben nincs cukor.
2015. júl. 20. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

ja jó, nagyon okos vagy. de mitől marja szét a nyelvet szerinted? a ph-ja biztos, hogy szörnyű. nem csak a cukor marja szét a zománcot, de pl. a citrom is, meg egyéb gyümölcsök.

a szódabikarbóna is hosszabb távon szétszedi.

szóval a ph érték számít. ha a nyelvet és a nyálkahártyát szétmarja, én a fogaimat nem tenném ki neki. de te csak csináld nyugodtan, végülis csak a fogad a tét.

2015. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a diétás üditők is szétszedik a zománcot, pedig azokban sincs cukor.
2015. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!