Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos el tudja annyira...

Fogorvos el tudja annyira rontani a tömést, hogy utána begyulladjon, és gyökérkezelésre szoruljon?

Figyelt kérdés
Testvérem is, mikor nála volt, és hozzányúlt, akkor gyökérkezelésre szorult, nekem egy fogamhoz nyúlt hozzá, azt is kezelni kell. Ez véletlen?

2015. júl. 20. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen.

Ugyanígy jártam. Sajnos. Sima tömés volt, de hatalmas gyulladás lett belőle, a fogorvos beismerte, hogy a kezelés okozhatta, bekerülhetett valamilyen baktérium. FElírt antibiotikumot és adott időpontot, hogy majd menjek gyökérkezelésre. Az antibiotiikumtól nem egyáltalán nem javult. Keresek egy másik orvost. Nem fogok hozzá visszamenni soha az életben.

Szerintem te is keress másik orvost!

2015. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Habár én is jártam már így, ez nem biztosan az orvos hibája.

Ha elég nagy a szuvasodás, az orvos még megpróbálhatja a tömést hátha ez elég a fognak és nem kell gyökérkezelni. Jobb esetben ez beválik, rosszabban gyökérkezelni kell utána.

Persze az más, ha már eleve érinti a fogbelet a szuvasodás és egyértelmű, hogy nem szabad töméssel próbálkozni vagy ha elront valamit....

2015. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van ilyen. Lehetséges úgy betömni, hogy utána gyökérkezelni kell. Ez lehet attól is, hogy baktérium kerül a tömés alatt a fogba, vagy pedig, annyira mély a szuvasodás, hogy közel kerül a tömés az ideghez. Ilyenkor is előfordulhat, hogy lüktető fájdalom jelentkezik és a fogat gyökérkezelni kell.
2015. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok, miért pontoztatok le?:O

Ugyanazt írtam tulajdonképp mint a harmadik válaszadó!

2015. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Figyelj, gyk-n nem kell foglalkozni a lepontozással, ki tudja, h ki pontozott le, nem érdekel sztem senkit, vagyis kicsit zavaró tudom, de nem számít tényleg. Lehet, h erre járt lepontozómanó, és meglátta, h 95%, és gondolta, h nekem csak 66%-om van, mi az, h ez a vki 95%-os?? És jól lepontozott. :)
2015. júl. 21. 11:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, jöhetnek még fogorvosok is, ha vannak. :)
2015. júl. 21. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszike, már nem is tudom miért vettem úgy a szívemre, valóban nincs sok jelentősége csak hirtelen rosszul esett hogy próbálok segíteni és valaki rányom egy nagy 0-át:D


Sok sikert a gyökérkezeléshez!;)

2015. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!